Kohtuotsus võimaldab Viru tänava lillekioskid naistepäevaks avada

Viru lillekioskite juures mullu 8. märtsi.
Viru lillekioskite juures mullu 8. märtsi. Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Tallinna halduskohus muutis reedel seisukohta Viru tänava müügikioskite kasutusse andmise keelamise osas ning seega saab naistepäeval Viru tänava müügikioskitest lilli osta, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

Seega saavad Tallinna linn ja enampakkumise võitjad müügikioskite kasutuslepingud sõlmida. Esmalt kehtivad lepingud kuni 19. märtsini ja kui määrust edasi ei kaevata, siis sõlmitakse leping täisperioodiks ehk kolmeks aastaks.

Kohus tutvus täiendavalt kaebuse põhjendustega ja leiab, et kellegi huvides ei ole see, et müügikioskid seisavad vaidluse ajal kasutuseta. Kohus peab usutavaks, et müügikioskite enampakkumise võitjad on sõlminud siduvad kokkulepped allhankijate ja töötjatega ootuses, et neile võimaldatakse müügikioskite kasutamist, vahendas pressiteenistus.

Tallinna linna hinnangul on selline lahendus kõikide osapoolte huvidega arvestav ja loodab, et enampakkumise võitjad, kes alles üleeile said informatsiooni, et nad naistepäeval lilli Viru tänava müügikioskist müüa ei saa, ei ole jõudnud oma tellimusi tühistada ning naistepäeval jätkub lilli kõigile ostjatele.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: