Ajalehtede liit valis aasta ajakirjanikuks Madis Jürgeni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Eesti Ajalehtede Liit (EALL) avalikustas reedel 2017. aasta ajakirjanduspreemiate laureaadid, aasta ajakirjanikuks tunnistati Eesti Ekspressi ajakirjanik Madis Jürgen.

EALL-i peapreemia „Aasta ajakirjanik 2017“ on Madis Jürgen, teised kaks nominenti olid Tiina Kaukvere Postimehest ja Ester Vaitmaa Delfi ja Eesti Päevalehe ühendtoimetusest.

Aasta nooreks ajakirjanikuks valiti Mihkel Tamm Eesti Päevalehest, teised nominendid olid Postimehe ajakirjanik Tiina Kaukvere, Eesti Rahvusringhäälingu ETV+ ajakirjanik Dmitri Pastuhhov ja Joosep Värk Postimehest.

Elutöö preemia võitis Väinu Rozental, teised nominendid olid Kalle Muuli ja Rein Raudvere.

Noore ajakirjaniku ja elutöö preemiat rahastavad ajakirjandustaustaga eraisikud Hans H. Luik, Igor Rõtov, Toomas Leito, Jüri Ehasalu ja Margus Mets.

Uudise kategooria võitja on Sulev Vedler Eesti Ekspressis 6. septembril ilmunud looga „Vale patsient, vale veri. Meditsiiniõde tegi surmava vea“, 11. oktoobril ilmunud looga „PERH löögi all. Surmava vereülekande teinud haiglaõe lugu paisub“ ja 22. novembril ilmunud looga „Kui palju maksab Eestis inimelu? Null eurot või mitu miljonit?“. Ülejäänud nominendid olid Kärt Anvelt Eesti Päevalehes 20. juunil ilmunud looga „RKAS-i juht Urmas Somelar nimetas Mailis Repsi peast rasedaks ja kantslerit kurjaks tädiks“ ning Laura Mallene Eesti Päevalehes 9. oktoobril ilmunud looga „Tuntud psühhiaater ahistas patsienti“ ja 18. oktoobril ilmunud looga „Psühhiaater Mehilase ahistamisohver: ta ei lasknud mind lahti, ta ei lasknud mind lahti!“ ja Nils Niitra Postimehes 25. jaanuaril ilmunud looga „Täitus haiglajuhtide unistus elektrilisest kärukonksust“, 31. jaanuaril ilmunud looga „Haiglajuhi skeemid matsid pensionäride kirsturaha“ ja 6. veebruaril ilmunud looga „Vargus mätsiti kinni ja haigla töötajad kaevadasid bitcoine´e“.

Parima arvamusloo ahinna võitis Villu Päärt Postimehes 22. detsembril ilmunud arvamusega „Mu viiemiljoniline ema“. Kaks teist nominenti olid Alo Raun LP-s 11. märstil ilmunud arvamusega „Pätsi kõva käe võimu võib kaudselt võrrelda nüüdisaja Singapuriga“ ning Mikk Salu Eesti Ekspressis 18. jaanuaril 2017 ilmunud arvamusega „Eesti märk on sõda“.

Olemusloo võitjaks tunnistati Madis Jürgen Eesti Ekspressis 2. mail ilmunud looga „Ebatavaline vang“ ja 20. detsembril ilmunud looga „Endise politseijuhi viimane suvi“. Nominendid olid veel Laura Mallene Eesti Päevalahes 29. augustil ilmunud looga „Kolm aastakümmet voodi ja pange vahet. Kalle lugu“ ja 1. septembril ilmunud looga „Kalle loo jätk. Vägivaldne koolipõli ja keelatud koduõpe“ ning Kristjan Pihl Eesti Televisiooni saates „Pealtnägija“ 4. oktoobril ilmunud looga laste hädaabikõnedest.  

Parima venekeelse loo preemia võitis Elizaveta Fomina looga "Не для слабонервных: сосед Мартина Репинского обнаружил в поле гору козьих трупов", mis ilmus 11. septembril Rus.Postimehes. Teised kaks nominenti olid Oksana Avdejeva lugu „Один в поле воин", mis ilmus MK-Estonias 27. septembril ja Dmitri Pastuhhovi lugu kinnisvarapettustest, mis ilmus ERRi saates "Insight" 26. oktoobril.

Parima venekeelse arvamusloo autoriks valiti Olesja Lagašina, kes avaldas väljaandes Rus.Postimees 20. detsembril loo „А давайте отнимем у них деньги и отдадим другим!", mis on vene meedia analüüs, kus ajakirjanik näitab oma sõltumatust tööandja ja peavoolumeedia arvamusest. Teine nominent oli Oksana Avdejeva 23. augustil MK-Estonias ilmunud arvamusega „Жизнь, которую поменяли на вещи", mis räägib sellest, et me raiskame oma elu sellele, et osta asjad, mis me tihtipeale ei kasuta.

Valiti maakonnalehtede aasta parimad artiklid

Eesti Ajalehtede Liit (EALL) avalikustas reedel 2017. aasta ajakirjanduspreemiate laureaadid, nimetades teiste hulgas ka parimad maakonnalehtede artiklid.

Maakonnalehtede uudise kategooria võitja on Katariina Krjutškova 16. novembril Sakalas ilmunud lugudega „Endine Võhma pearaamatupidaja maksis linna rahaga oma arveid“ ja „Raamatupidaja lubab raha võimalust mööda tagasi maksta“, 22. novembril ilmunud looga „Võhma linnapea: endine pearaamatupidaja maksis linna rahaga kosmeetikafirma arve“ ning 2. detsembril ilmunud looga „Koristage ära see kaamera siit!“

Preemiale nomineeriti veel Erik Gamzejev Põhjarannikus 16. septembril ilmunud looga „Näitemäng „Kuidas Kohtla-Järve Solovjovilt raha tagasi küsib“ ja Urmas Lauri Lääne Elus 24. mail 2017 ilmunud looga „Minister Korb rakendati Haapsalus valimisvankri ette“.

Maakonnalehtede parimaks arvamuslooks tunnistati Aime Jõgi Tartu Postimehes 19. detsembril ilmunud looga „Heategev kuulutus veereb mööda maad otsekui lumepall“.

Nominendid olid ka Erik Gamzejev Põhjarannikus 4. oktoobril ilmunud looga „Teadliku valega võimule“, Margus Haav Sakalas 28. detsembril ilmunud looga „reaalsusekontroll ehk Mis on ühist biitlite trummaril ja Viljandi vallavanemal“ ja Birgit Itse Järva Teatajas 1. augustil ilmunud looga „Kas oma lapse alastust peab kõigile näitama?“.

Maakonnalehtede parima olemusloo auhinna võitis Anne Põder Järva Teatajas 23. detsembril ilmunud looga „Lapsed mahuvad vanemate kingadesse, kuid ei taha käia nende jälgedes“.

Nomineeriti veel Aime Jõgi Tartu Postimehes 2. novembril ilmunud looga „Lõuna-Korea professor maalib Tartust mõtlemapaneva pildi“; Katariina Krjutškova Sakalas 9. novembril ilmunud looga „Eesti rekordkurjategija: ma ei oska varastada“ ja 23. novembril ilmunud looga „Eesti rekordkurjategija: kas süsteemi ohver või osav manipulaator“; Anu Viita-Neuhaus Virumaa Teatajas 11. märtsil ilmunud looga „Sinuga on nüüd p…, EIT!“.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: