Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jaanuaris suurenes majutusettevõtetes peatunud turistide arv

turistid
turistid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti majutusettevõtetes peatus jaanuaris 206 000 sise- ja välisturisti ehk seitse protsenti enam kui eelmise aasta samal kuul.

Eelmise aasta jaanuariga võrreldes suurenes majutusettevõtete teenuseid kasutanud välisturistide arv 12 protsenti, teatas statistikaamet.

Välisturistid moodustasid 58 protsenti turistide koguarvust. Kokku kasutas 2018. aasta jaanuaris majutusettevõtete teenuseid 118 000 välisturisti.

33 protsenti majutusettevõtetes peatunud välisturistidest saabus Soomest, 31 protsenti Venemaalt ning kaheksa protsenti Lätist.

Võrreldes 2017. aasta jaanuariga on Venemaa turistide arv suurenenud viiendiku. Samuti saabus rohkem turiste Soomest, Lätist, Rootsist ja Suurbritanniast. Norra ja Saksamaa turiste peatus majutusettevõtetes vähem kui 2017. aastal.

Majutusettevõtete teenuseid kasutanud välisturistidest 68 protsenti tuli Eestisse puhkama, 24 protsenti oli tööreisil ning ülejäänutel oli Eesti külastamiseks muu põhjus. Kolm neljandikku välisturistidest eelistas Tallinna majutusettevõtteid.

Jaanuaris peatus majutusettevõtetes 87 000 siseturisti, mis on kaks protsenti enam kui 2017. aasta jaanuaris. Puhkusereisil oli 63 protsenti ja tööreisil 24 protsenti siseturistidest. Harju maakonnas peatus 28 protsenti, Pärnu maakonnas 16 protsenti, Tartu maakonnas 15 protsenti ja Ida-Viru maakonnas 10 protsenti majutusteenuseid kasutanud siseturistidest.

Jaanuaris pakkus külastajatele teenust 962 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 20 000 tuba ja 46 000 voodikohta. Täidetud oli 35 protsenti tubadest ja 28 protsenti voodikohtadest.

Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 37 eurot, mis oli euro võrra suurem kui aasta varem samal kuul. Harju maakonnas maksis ööpäev majutusettevõttes 43 eurot, Tartu maakonnas 34 eurot, Pärnu maakonnas 27 eurot ja Ida-Viru maakonnas 34 eurot.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: