Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eestis suurenes tänavu suvel siseturistide arv

Turistid Tallinnas.
Turistid Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti majutusettevõtetes peatus 2018. aasta juulis 503 000 sise- ja välisturisti ehk ühe protsendi võrra rohkem kui eelmise aasta juulis, teatas statistikaamet. Suurenes siseturistide ja vähenes välisturistide arv.

Majutusettevõtetes peatus 305 000 välisturisti ehk kaks protsenti vähem vähem kui eelmise aasta juulis. Naaberriikidest Lätist, Soomest ja Venemaalt saabus enam kui pool välisturistidest ehk 56 protsenti.

Läti ja Venemaa turiste peatus majutusettevõtetes rohkem kui eelmisel aasta juulis, Soome turistide arv aga vähenes kuuendat kuud järjest eelmise aasta sama kuuga võrreldes.

Rohkem turiste saabus Leedust, Poolast, Saksamaalt ja Suurbritanniast. Aasia riikidest suurenes enim Hiinast saabunud turistide arv – neljandiku võrra enam kui aasta tagasi samal kuul. 60 protsenti välisturistidest eelistas jääda ööbima Tallinnasse. Pärnu majutusettevõtetes peatus 12 protsenti ja Tartu majutusettevõtetes seitse protsenti välisturistidest ning kolm protsenti Ida-Viru maakonna majutusettevõtetes. 76 protsenti välisturistidest olid puhkusereisil ja 18 protsenti tööreisil.

Siseturiste peatus majutusettevõtetes 198 000 ehk seitse protsenti rohkem kui juulis aasta varem. 71 protsenti siseturistidest olid puhkusereisil ja 14 protsenti tööreisil. Harju maakonnas peatus 19 protsenti Pärnu maakonnas 15 protsenti, Ida-Viru maakonnas 11 protsenti ning Tartu ja Saare maakonnas kummaski üheksa protsenti majutusteenuseid kasutanud siseturistidest.

Juulis pakkus külastajatele teenust 1393 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 24 000 tuba ja 58 000 voodikohta. Täidetud oli 60 protsenti tubadest ja 53 protsenti voodikohtadest.

Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 40 eurot ehk kahe euro võrra rohkem kui eelmise aasta juulis. Harju maakonnas maksis ööpäev majutusettevõttes 50 eurot, Pärnu maakonnas 41 eurot, Saare maakonnas 38 eurot, Tartu maakonnas 35 eurot ning Ida-Viru maakonnas 33 eurot, vahendas statistikaamet.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: