Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riigikohus jättis Eesti Energia Tootsi tuulepargi vaidlusest välja

Tuulegeneraator. Foto on illustreeriv.
Tuulegeneraator. Foto on illustreeriv. Autor/allikas: ERR

Riigikohus ei võtnud teisipäeval arutusele riigi omandusse kuuluva Eesti Energia kaebust ringkonnakohtu otsusele, millega jäeti Eesti suurim elektritootja Tootsi tuulepargi enampakkumise tingimuste vaidlusest kõrvale.

Riigikohus leidis, et riikliku energiatootja kaebuse menetlusse võtmiseks kas puudus alus või oli kohus veendunud, et selle kaebuse menetlemisega ei ole võimalik saavutada kaebusega soovitud eesmärki, kirjutab Postimees.

Eesti Energia esitas 8. veebruaril riigikohtule kaebuse, milles palus tühistada Tallinna ringkonnakohtu 24. jaanuari otsuse, millega ettevõte eemaldati Tootsi tuulepargi enampakkumise tingimusi puudutavas kohtuvaidluses menetlusosaliste hulgast.

Ringkonnakohus ütles oma jaanuarikuises otsuses, et kuigi Eesti Energia on selgelt avaldanud soovi osaleda RMK poolt välja kuulutatud enampakkumisel, tasudes enampakkumise osalustasu, ei ole kohtu hinnangul tekkinud sellest Eesti Energiale õigust nõuda enampakkumise läbiviimist just välja kuulutatud tingimustel ja võimalikult kiiresti.

Vaidlus riikliku energiaettevõtte ning terve rea erasektori tuuleettevõtjate vahel sai alguse 2016. aasta detsembris, kui valitsus otsustas Eesti Energia aktsiakapitali suurendamiseks eraldada Tootsi Suursoos tuulepargi rajamiseks mõeldud kinnistu 4,1 miljonit euro eest riigiettevõttele.

Vendadele Sõnajalgadele kuuluv AS Eesti Elekter, tuuleettevõtja Harry Raudvere ettevõte AS Raisner ning Eesti suurim tuuleenergia tootja Nelja Energia koos oma tütarettevõtetega vaidlustasid antud otsuse kohtus, saavutades 2017. aasta kevadel selle, et valitsus ise otsustas kinnistu eraldamise Eesti Energiale tühistada ning panna see enampakkumisele.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: