Dirhamisse kavandatavasse Meritähe keskusesse mereimetajaid ei tule

Foto: EAS

Läänemaale Dirhamisse plaanitava külastuskeskuse Meritäht arendaja on loobunud plaanist eksponeerida seal lisaks ookeanikaladele ka mereimetajaid. Loomakaitsjate hinnangul on sellest aga vähe ja nad lubavad jätkata võitlust, et peatada kalade kasutamine turismiatraktsioonina.

Mellson Grupp OÜ soovib luua Dirhamis külastuskeskuse, kus lisaks suurele veepargile ja muudele atraktsioonidele on akvaariumid, kus näeb teiste liikide seas ookeanikalu nagu haid ja raid. Kui varem kaaluti ka mereimetajate eksponeerimist, siis neid loomi Meritähes siiski näha ei saa, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Rahvusvaheliselt on üsna palju kokku lepitud mereimetajate kaitseks ja kuna ka Eesti on liitunud sellise loomade tsirkuse vastase kontseptsiooniga, siis ma arvan, et see on kõige õiglasem, kui täna me jätame mereimetajad välja," selgitas Meritähe projektijuht Mart Vahtel.

Ta lisas, et kalade elutingimused saavad olema kõigi nõuetega vastavuses.

Loomakaitsjad leiavad aga, et aeg, kus elusolendeid turismiatraktsioonides kasutati, peaks olema möödas. Eesti loomakaitsjad on kogunud ookeanikalade eksponeerimise vastu üle 12 500 allkirja.

"Tõenäoliselt teeme oma selle petitsiooni rahvusvaheliseks, sest rahvusvahelised organisatsioonid on väga palju tundnud huvi selle vastu, kuidas siin asi edasi areneb. Siis me teeme tõenäoliselt meeleavalduse, siis me teame seda, et EAS on saamas rahvusvaheliste organisatsioonide kirju ja niisuguseid näpuviibutusi selle koha pealt, et Eestis üldse seda arutatakse," rääkis MTÜ Loomus juhatuse liige Kadri Taperson.

Arendaja esitas 6. märtsil EAS-ile taotluse 2,25 miljoni eurose toetuse saamiseks. EAS teeb oma otsuse 25 tööpäeva jooksul.

Kokku maksab Meritähe rajamine arendaja sõnul viis miljonit eurot ja aastast külastajate arvu nähakse 100 000 ringis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: