Riisalu: EAS lobistab ookeanikalade akvaariumi ehitamist ka Tallinnasse

{{1522311600000 | amCalendar}}
Foto: EAS

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul lobistab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ookeanikalade akvaariumi ehitamist ka Tallinnasse. Eraettevõtjast Poola firmale küsiti linnalt lausa maad.

"EAS lobeerib ühte Poola erafirmat ja ütleb, et Tallinna linn peaks tegema selle firmaga koostööd ja linn peaks andma krundi akvaariumi ehituseks," ütles Riisalu ERR-ile.

"Minu isiklik ja Tallinna linna selge seisukoht on see, et Tallinna linnal sellist maad ei ole ja Tallinna linn ei loe üldse õigeks elusloomade sellisel viisil eksponeerimist. Meil on loomaaed juba niikuinii ja meie roll zooloogia propageerimisel on sellega tehtud," rääkis Riisalu.

Riisalu sõnul pakkus EAS välja ka varianti, et linnaametnikud võiksid sõita selle Poola firma kutsel vaatama okeanaariumi Poola Wroclawi linna. Sellest reisist linn keeldus.

"Linn peab tegema äri küll, aga linn peab tegema äri nende asjadega, mis on viisil või teisel avalikust huvist toetatud. Ühe eraettevõtte akvaarium ei ole Tallinna mure, see on eraettevõtte mure. Ja kui meie käest küsitakse konkreetset krunti mere äärde ja meil seda krunti anda ei ole, siis ei saa me seda äri kuidagi teha," lausus Riisalu.

EAS-i kommentaar

"EAS kohtub pidevalt nii Eesti kui ka teiste riikide ettevõtjatega, kes tutvustavad meile oma äriideid ja investeerimisplaane - ettevõtlusega tegelemine on meie põhitegevusala ja oleme ettevõtjate ja investoritega kohtumistele avatud. Jah, EASiga on kontakteerunud Poola ettevõte, kes on antud teema vastu huvi väljendanud, samuti on meile teadaolevalt ettevõtja suhelnud antud küsimuses ka Tallinna linna esindajatega kui võimaliku investeeringu asukohta esindava omavalitsusega," kommenteeris EAS-i pressiesindaja Mariann Sudakov.

Sudakov lisas, et täpsemalt saab oma plaane tutvustada ettevõte ise, EASil puudub õigus ettevõtete ärilist infot avalikustada.

EAS-i välisinvesteeringute keskuse direktor Allan Selirand ütles ERR-ile, et EAS-i välisinvesteeringute keskuse funktsioon on välisinvestoritele pakkuda võimalikult head investorteenindust selleks, et nad saaksid kõik vajaliku informatsiooni ja saaksid tutvuda võimalike partneritega, kes siin aitaksid neil äri ajada. Mitte mingil määral ei saa EAS lobistada. /.../ See, mis me teeme on ju teeninduse osa. Meie huvi on see, et investeeringuraha Eestisse tuleks ja uut kapitali lisanduks," kommenteeris Selirand.

Selirand rõhutas, et EAS ei soovinud ka ühtegi tasuta pinda saada, sest EAS ei taha midagi teha, vaid Poola firma tahab aru saada, millised on võimalused.
Ta märkis, et Tänasel hetkel räägitakse peamiselt läbi eraomanikega võimalike maa-alade suhtes.

Selirand lausus, et Pirita TOP-i ala võib olla üks potentsiaalne ala, kuhu ettevõte ehitada tahaks. "Ma tean, et kontaktid on sellel ettevõttel olemas Pirita TOP-i omanikega. Mis faasis see täna on, see ei ole meie kommenteerida. Me ei ole kuidagi vastutavad osapoolte kokkuleppele saamises," ütles ta.

Ettevõte EAS-ilt rahalist toetust küsinud ei ole.

EAS plaanib toetada ka Läänemaale Dirhamisse ühe teise ettevõtte poolt plaanitava ookeanikalade akvaariumi rajamist. Esialgse otsuse selles suunas tegi EAS juba aasta tagasi, aprillikuus selgub rahalise toetuse andmine lõplikult.

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus korraldab neljapäeval meeleavalduse, et survestada Ettevõtluse Arendamise Sihtasutust (EAS) ja meelelahutuskeskuse "Sea Star" meeskonda loobuma ookeanikalade akvaariumi loomise plaanist Dirhamisse ning Tallinna linnavalitsus avaldab aktsioonile ja Loomusele toetust, teatas linnavalitsus kolmapäeval BNS-ile.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: