Mati Kaal toetab Dirhami merekeskuse rajamist

Dirhami
Dirhami "Sea Stari" projekti foto. Autor/allikas: EAS

Tallinna loomaaia endise direktori Mati Kaalu sõnul väärib Dirhami merekeskuse rajamine toetust, kuna see aitab edendada loodusharidust.

"Tänapäeva loomaaedade ja akvaariumide põhiliseks ülesandeks ongi avalikkuse harimine, liikide säilitamine ja nende teaduslik uurimine. Tänu tehnilistele võimalustele ja rahvusvaheliselt koordineeritud võrgustumisele on loomaaiad muutunud tõelisteks muude elukate saatkondadeks üha enam looduskeskkonnast irduvate inimeste juures," ütles Kaal Postimehe arvamusartiklis.

"Et veekeskkonnal põhinevate loomaaiarajatiste ehitamine ja ekspluatatsioon on väga kulukas ettevõtmine, otsisin juba paarikümne aasta eest võimalust leida rikkamaid partnereid kui pelgalt Tallinna linna eelarvel tegutsev loomaaed, täitmaks seda olulist lünka loodushoiu propageerimisel ja rajada Tallinna loomaaeda tänapäevane akvaariumikompleks," märkis ta.

Kaalu sõnul looks Noarootsi Dirhamisse kavandatav merekeskus Seastar muuhulgas Eestisse uusi võimalusi tutvustada kohalikele inimestele ja turistidele mereelustikuga seotud probleeme ning tavainimestele oluliselt lähemale tuua nii värvilisi kalu kaugetelt meredelt kui siinsamas meie meres elavat rahvuskala räime ja muid kodumaiseid liike.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: