Kaljulaid kohtub aprillis kuninganna Elizabeth II, Macroni ja Trumpiga

{{1521613380000 | amCalendar}}
Kaljulaid ja Trump kohtusid mullu juulis Varssavis.
Kaljulaid ja Trump kohtusid mullu juulis Varssavis. Autor/allikas: Presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid kohtub järgmisel nädalal kuninganna Elizabeth II-ga, seejärel Ameerika Ühendriikide president Donald Trumpiga ning 8.-10. aprillini toimub visiit Prantsusmaale, kus ta kohtub president Emmanuel Macroniga, kinnitas ERR-ile presidendi kantselei.

Presidendi kantselei avalike suhete direktor Taavi Linnamäe ütles, et president Kaljulaid on tõesti järgmise nädala alguses visiidil Ühendkuningriikides.

Kaljulaid kohtub Windsori lossis kuninganna Elizabeth II-ga.

"Visiidi lõplik programm on veel täpsustamisel, kuid lisaks kohtumisele kuningannaga osaleb riigipea äriseminaril, peab avalikud loengud Chatham House’s ja University College Londonis, külastab Imperial College’t ning kohtub Londoni Eesti kogukonnaga," ütles Linnamäe.

3. aprillil on Kaljulaidil koos teiste Balti presidentidega Washingtonis kohtumine USA presidendi Donald Trumpiga. Selle kohtumise peateemadeks on presidendi kantselei teatel julgeolek ja majanduskoostöö.

8.-10. aprillini on riigipea visiidil Prantsusmaal ning kohtub visiidi käigus Prantsuse presidendi Emmanuel Macroniga.

Linnamäe lisas, et ka selle visiidi programm on veel täpsustamisel, kuid 8. aprillil avab president Kaljulaid koos Prantsuse, Läti ja Leedu kolleegidega mainekas Orsay muuseumis näituse "Sümbolism Baltimaade kunstis", millega tähistatakse mainekas Orsay Muuseumis Balti riikide iseseisvuse 100. juubelit.

Balti presidentide kohtumisele Trumpiga järgneb ka ühine lõunasöök

Eesti, Läti ja Leedu presidentide kohtumisele oma Ameerika Ühendriikide kolleegi Donald Trumpiga järgneb ka ühine töölõuna, mida võib hinnata USA-poolseks tähelepanuavalduseks Balti riikidele.

"Lisaks niiöelda ametlikule kohtumisele toimub ka riigipeade ühine töölõuna," ütles presidendi kantselei avalike suhete direktor Taavi Linnamäe kolmapäeval BNS-ile.

Kaljulaid kohtub USA-s ka Trumpi julgeolekunõunikuga

Eesti, Läti ja Leedu presidenti võõrustab ka USA riiklik julgeolekunõunik Herbert Raymond McMaster.

"Lisaks 3. aprillil toimuvale riigipeade kohtumisele osaleb president Kersti Kaljulaid samal päeval ka ärifoorumil ning õhtul toimub kolme riigipea ühine õhtusöök julgeolekunõunik McMasteriga," lisas Linnamäe kolmapäeval BNS-ile.

Sellele järgneval päeval on Kaljulaidil kavas pidada avalik loeng, külastada Arlingtoni sõjaväekalmistut, kuhu on maetud taastatud Eesti Vabariigi kaitseväe esimene juhataja kindral Aleksnder Einselni põrm ning õhtul ja osaleda vastuvõtul Eesti saatkonnas.

"Lisaks on kavas veel terve hulk intervjuusid ning veel mõned töökohtumised," märkis Linnamäe, rõhutades, et programm on veel täpsustamisel ja võib muutuda.

Stoicescu: sellega on meile päris suurt tähelepanu osutatud

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teaduri Kalev Stoicescu hinnangul tunnistab nii pikana kavandatud kohtumine suurt tähelepanu, mida USA Balti riikidele pühendab.

"Ma arvan, et kui USA president võtab kolme väikese riigi presidendid vastu nii eraldi kohtumisel kui ka lõunana, siis sellega on meile päris suurt tähelepanu osutatud. Ütleksin, et see on igati respektaabel," kommenteeris Stoicescu. "Selliselt korraldatuna on see vägagi soliidne," lisas ta.

Stoicescu on endine diplomaat, kes oli aastatel 1997-2000 Eesti suursaadik USA-s.

"See kohtumine meie iseseisvuse 100. aastapäeval kinnitab veelkord Balti riikide ja USA erilist sidet ja head koostööd," ütles presidendi välisnõunik Lauri Kuusing veebruaris, meenutades, et USA ei tunnustanud kunagi Nõukogude okupatsiooni Balti riikides.

Eesti ja USA president kohtusid viimati mullu juulis Varssavis. Möödunud aastal külastasid Tallinna ka USA asepresident Mike Pence ja USA kongressi spiiker Paul Ryan koos oma delegatsioonidega.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: