Keskkriminaalpolitsei pidas kinni tuntud allilmaliidri Oleg Martovoi ({{commentsTotal}})

Foto: PM/SCANPIX

Keskkriminaalpolitsei organiseeritud kuritegude büroo ja Põhja prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talituse töötajad pidasid ERR-i andmetel teisipäeval kinni Eesti kuritegelikus ilmas tuntud mõjuka Oleg Martovoi ja veel viis meest.

Keskkriminaalpolitsei kahtlustab mehi kuritegelikku ühendusse kuulumises, mis tegeles narkootikumide ning salaalkoholi käitlemisega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kahtlustuse kohaselt moodustasid 52-aastane Oleg Martovoi ja 44-aastane Eduard 2016. aasta septembri lõpus kuritegeliku ühenduse, mis tegeles Baltikumis ja Skandinaavias salaalkoholi käitlemisega ning suures koguses erinevate narkootikumide müümisega.

Lisaks Martovoile ja Eduardile peeti ERR-i andmetel kahtlustatavatena kinni varem narkokuriteo eest karistatud 43-aastane Marko, varem karistamata Oleg Martovoi vanem vend, 56-aastane Sergei Martovoi, kehtivate karistusteta 51-aastane Aleksei ning isikuvastaste kuritegude toimepanemise eest korduvalt karistatud 32-aastane Timofei.

Keskkriminaalpolitsei talituse juht Ago Leis ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kriminaaluurimine alustati 2016. aastal.

"Sel nädalal otsisime läbi ligi 20 erinevat kahtlustatavatega seotud kohta ning koostöös Põhja prefektuuriga jätkame erinevate menetlustoimingute ning tõendite kogumisega," märkis Leis.

Riigiprokurör Vahur Verte ütles "Aktuaalsele kaamerale", et tänaseks on kinni peetud kahtlustatavad üle kuulatud ja prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal vahistatud.

Kriminaalasja uurib keskkriminaalpolitsei, Põhja prefektuuri kriminaalbüroo ja uurimist juhib riigiprokuratuur.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: