Haapsalu riigimajade asjus valitseb endiselt ebaselgus

Läänemaa riigiametnikud on mures, kas Haapsallu plaanitavates riigimajades on neile piisavalt ruumi ja vajalikud töötingimused, kirjutas maakonnaleht Lääne Elu. Rahandusministeerium kinnitab, et Haapsalu riigimajade kohta pole lõplikku otsust veel tehtud ja lähiajal kedagi kolima ei hakata, sest pole täit selgust, kui palju riiklikke töökohti võib Haapsallu juurde tulla ja järgmise nelja aasta eelarvestrateegia on veel kinnitamata.

Lääne Elu kirjutas, et rahandusministeerium on käinud välja kontseptsiooni, et endisesse Lääne maavalitsuse hoonesse Lahe tänaval kolitakse kokku 38 ametnikku ja põllumajandusameti majja Jaani tänaval läheks neid 20, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Keskkonnaameti Lääne regiooni juhataja Sulev Vare leidis, et probleemiks saab ruumipuudus ja kampaania korras kõiki kokku kolida pole mõtet.

"Peaks tekkima mingi sünergia. Täna me oleme siin näiteks Läänemaa metsaühistuga ühes majas ja võib-olla oleks point selles, kui me saaksime näiteks keskkonnainspektsiooniga ühte majja," arvas ta.

Läänemaa veterinaarkeskuse juht Aavo Lumi ütles, et nad pole kolimise vastu, aga kuna veterinaarkeskus tegutseb nakkusohtlike proovidega, siis nõuavad nende ruumid erilahendust. "Me püüame vältida kokkusaamist nendel inimestel, kes toovad meile potentsiaalset nakkushaiguslikku materjali, ja neil inimestel, kes käivad lihtsalt konsultatsioone saamas."

Rahandusministeeriumist öeldi ERR-ile, et lõplikku otsust Haapsalu riigimajade tuleviku kohta veel pole. Enne tuleb kinnitada järgmise nelja aasta riigieelarve strateegia, mille arutelu toimub aprillis.

"Selleks hetkeks, kui me asume konkreetselt Haapsalu riigimaja projektiga tegelema, võib olla pilt muutunud, võib olla tulnud pildi peale juurde mõni terve asutus näiteks, kes viiakse Tallinnast välja või mõned üksikud ametikohad, võib-olla on mõni valdkondlik asutus oma töö ümber korraldanud selleks ajaks juba," selgitas rahandusministeeriumi riigihalduse ja avaliku teenistuse osakonna juhataja Marlen Piskunov.

Esialgse kontseptsiooni kohaselt tähendab endise maavalitsuse ja põllumajandusameti hoonete riigimajadeks muutmine praegustel pindadel jätkamisega võrreldes ligi 1,5 miljoni eurost kokkuhoidu.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: