Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna tulundusühistu omandas viis protsenti Coop Pangast

Reedel jõustus tehing, millega Inbank müüs oma kümneprotsendilisest osalusest pool Coop Panga praegustele aktsionäridele ja pool Tallinna linna osalusega tulundusühistule Eesti Ühistukapital.

Pärast tehingut on kahanes Inbanki osalus Coop Pangas 7,94 protsendile. Tehingu hinda osapooled ei avalikusta.

Inbanki nõukogu esimehe Priit Põldoja sõnul sobib tehingu ajastus suurepäraselt Inbanki rahvusvahelise kasvu strateegia ja tegevuskavaga.

Tallinna linnavalitsuse asutatud Eesti Ühistupanga liikmed toetasid märtsi keskel ühistu ümberkujundamist, ühistu nimeks sai TÜ Eesti Ühistukapital ja ühistu võttis kavva omandada osaluse Coop Pangas.

TÜ Eesti Ühistupanga korralisel üldkoosolekul osales 87 liiget. Tulundusühistul on 162 eraisikust ja juriidilisest isikust liiget. Nende hulgas on Tallinna linn, Tartu Tarbijate Kooperatiiv, Mainor, Estiko, E-Piim Tootmine, Endover Kinnisvara, Silikaat Grupp, Saidafarm, Fund Ehitus ja Seven Oil. Samuti olid asutajaliikmeteks Põlvamaa, Kambja, Maaelu Edendamise ja Kehtna hoiu-laenuühistud, EELK Varahaldus ning mitmed väiksemad ettevõtted.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: