Autoroolis telefoniga rääkimine on kiiresti kasvav probleem

Foto: ERR

Maanteeameti tehtud uuringu järgi kasutab ligi kolmveerand autojuhtidest autoroolis olles mobiiltelefoni ja mullu juhtus seetõttu keskmiselt viis liiklusõnnetust päevas. Tegemist on kiirelt kasvava probleemiga ja et sellele tähelepanu juhtida, on neljapäeval üle-eestiline mobiilivaba päev, mil politseil on roolis telefoniga rääkijatel eriliselt silm peal.

Maanteeamet koostöös politsei- ja piirivalveametiga kutsub neljapäeval üles kõiki loobuma vähemalt üheks päevaks kõrvalistest tegevusest autoroolis olles, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Üks päev just sellepärast, et kui me proovime ühe päeva hakkama saada ja saame aru, et me ei ohustanud ei ennast ega teisi, siis saame aru, et suured muutused saavad alguse väikestest," selgitas maanteeameti ennetustöö osakonna ekspert Kerli Tallo.

Selleks, et näidata, kui tugevalt häirivad kõrvalised tegevused tegelikult auto juhtimist, teeb maanteeamet ka üle Eesti ettevõtetes ja riigiasutustest koolitusi. Näiteks tuleb täita lünkteksti ning vastata samal ajal erinevatele küsimustele või püüda kinni joonlaud numbreid loendades.

Kõigi nende ülesannete eesmärk on näidata, et tegelikult suudame korraga keskenduda ainult ühele asjale.

"Utah' ülikooli professor on võrrelnud autoroolis telefoniga rääkimist veinijoobes sõitmisega ehk liikleja tähelepanu hajub ja selle tulemusena meie reageerimiskiirus väheneb," ütles Tallo.

Kuna autot juhtides vastutame nii enda kui ka teiste elude eest, on maanteeameti üleskutse lihtne: kui juhid, siis juhi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: