Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kukkuv rubla Eesti majandust eriti ei mõjuta

Kui USA kehtestas reedel Venemaa presidendi Vladimir Putini lähikondsetest oligarhidele ja mitmele firmale sanktsioonid, kukkus rubla tasemele, kus see pole juba alates 2016. aastast olnud. Eesti majandusele rubla kukkumisel mõju peaaegu puudub.

Praegu tuleb ühe euro eest maksta juba 78 rubla. Venemaa Keskpanga teatel on riigi majandus piisavalt tugev, et USA viimastele sanktsioonidele vastu panna, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ka Venemaa elanikud suhtuvad rubla kukkumisse rahulikult ning on õppinud pankades raha eri valuutades hoidma.

Vene rubla langus Eesti majandust väga oluliselt ei mõjuta, sest majandussidemed Venemaaga on viimastel aastatel vähenenud. Venemaa osa Eesti kaubavahetusest on umbes neli-viis protsenti.

Eesti Panga majanduspoliitika ja -prognoosi allosakonna juhataja Rasmus Kattai sõnul on keeruline prognoosida, kui kaua või kui palju rubla kurss veel langeda võib.

"Kui me mõtleme ainuüksi kaubavahetusele Venemaaga, siis ka sellest väga väikese osa moodustab tehing, mis tehakse rublades. Enamasti kasutatakse tehinguväärtuseks ikkagi eurot või dollarit. Nii et ka sel juhul võib öelda, et sel nädalal nähtud Vene rubla odavnemine ei puuduta Eesti majandust otseselt või tugevalt. Kui midagi üldse saab ennustada, siis tõenäoliselt seda, et ilmselt Vene rubla kurss saab ette vaadates olema heitlik," kommenteeris Kattai.

Ida-Virumaal paljusid Venemaalt pärit turiste teenindav Meresuu spaahotell veel märke turistide ettevaatlikkusest tajunud pole.

"Kui praeguse seisuga inimeste arv, kes ületavad Vene piiri ja jõuavad siia meie hotelli, on kusagil 40 protsendi juures, siis suveperioodil see kindlasti ka kasvab," prognoosis spaahotelli müügijuht Merike Kvisaar-Sander. "Kui euro hakkab maksma juba 90 ruba, siis nad võib-olla hakkavad mõtlema, et kas tasub minna või ei," lisas müügijuht.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: