Kudrin: Venemaa majanduskasv on augus nagu pärast maailmasõda

Venemaa endine rahandusminister Aleksei Kudrin.
Venemaa endine rahandusminister Aleksei Kudrin. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Vene kontrollikoja juht ja tuntud majandusekspert Aleksei Kudrin ütles, et majanduskasvu järgi otsustades on Vene majandust tabanud esimest korda pärast Teist maailmasõda tõsine seisak.

"Üldse tahan öelda, et Teisest maailmasõjast saadik ei ole Vene ajaloos olnud aega, kus majanduskasv püsiks üle kümne aasta ühe protsendi juures, ei. Oleme tegelikult vajunud sellisesse seisakuauku, tõsisesse," ütles Kudrin teisipäeval majandusülikooli foorumil.

"Ja tänane üldine kasvupotentsiaal, isegi neil edukatel aastatel, mis annavad meie majandusele väikese kasvutempo, on kõigest 1,6-1,8 protsenti. Tänavu saab see tõenäoliselt olema umbes 1,6 protsenti, ametlikust prognoosist vähem," lisas ta.

Kudrin meenutas, et valitsus alandas äsja majanduse kasvuprognoosi 2,1 protsendilt 1,8 protsendile, kuid "tuleb veel vähem".

"Arvestades seejuures, et nafta hind on kaks korda kasvanud, nafta hind, mis on alati olnud meie majanduse ajamiks, kasvab, isegi see ei peata kasvutempo edasist aeglustumist," ütles Kudrin.

Neis oludes, märkis Kudrin "on selge, et majandus vajab muid ajameid".

Kudrini sõnutsi käis eelmise presidenditsükli ajal 2012. aastal suur arutelu uue majandusmudeli rajamise üle. "Seda ei juhtunud," tõdes ta.

Pärast täpsustas Kudrin Twitteris, et oli unustanud veel ühe majanduse seisakuperioodi, mis eelnes praegusele.

"Pärast Teist maailmasõda ei ole Venemaal olnud nii pikka majandusseisakut - välja arvatud 1990-1998. aasta, kui NSV Liidu ja plaanimajanduse lagunemise ning nafta hinna languse järel SKP tõsiselt kukkus," kirjutas Kudrin.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: