Politsei pidas neiu mõrvaga seoses kinni 18-aastase noormehe ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1523862120000 | amCalendar}}
Foto: Rene Kundla/ERR

Politsei pidas pühapäeva õhtul 15-aastase Nastja mõrvaga seoses kinni 18-aastase Artjomi.

Ida prefektuuri kriminaalbüroo juht Rainet Juuse ütles, et kell 19.30 paiku pidas politsei Narvas kinni 18-aastase noormehe, keda on alust kahtlustada tüdruku mõrvas. Juuse rääkis, et noormees on varem kriminaalkorras karistamata.

Juuse ütles ERR-ile, et nii mõrvatud neiu kui ka kinni peetud noormees olid pärit Kohtla-Järvelt. Ta märkis, et hetkel rohkem kahtlustatavaid ei ole.

Viru ringkonnaprokurör Liina Pikma ütles, et noormees on plaanis teisipäeval üle kuulata ning prokuratuur taotleb kohtult tema vahistamist.

Prokuratuuri kinnitusel olid noormees ja neiu tuttavad.

Pühapäeval kell 8.38 sai politsei juhuslikult möödujalt teate, et Pärna tänaval asuvas hoovis on naise surnukeha. Politsei selgitas, et ohver on 15-aastane Nastja.

Seni välja selgitatud andmetel oli tüdruk südaööl veel oma Kohtla-Järvel asuvas kodus, kuid lahkus ilma, et ta lähedased oleksid seda märganud.

Ida prefektuuri kriminaalbüroo juhi Rainet Juuse sõnul töötasid hommikust saati sündmuskohal uurijad, kriminalistid ja kohtuarst. Kokku tegeles mõrvajuhtumiga 25 politseinikku.

"Surnukeha leiti elurajoonist ning on täiesti võimalik, et keegi võis kuulda või näha midagi. Palun andke kõikidest enda tähelepanekutest teada 112. Meie jaoks on iga infokild oluline,“ lisas kriminaalbüroo juht.

Politsei käivitas kriminaaluurimise karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb mõrva.

Karistusseadustik näeb mõrvas süüdimõistmisel ette kaheksa- kuni 20-aastase või eluaegse vangistuse.

Prokuratuur kutsub noori üles vanemaid oma liikumistest teavitama

Neiu läks ööl vastu pühapäeva vanemate teadmata kodust ära ja vanemad avastasid tema eemaloleku alles pühapäeva hommikul.

Prokuratuur palub seetõttu noori, et nad teavitaksid lähedasi oma liikumistest.

"Noortele panen ma kindlasti südamele, et öelda oma vanematele või teistele pereliikmetele, kuhu nad lähevad, kellega kokku saavad, et pereliikmed või vanemad ei muretseks nende pärast," rõhutas prokurör Pikma "Aktuaalsele kaamerale".

Ida prefektuuri juht: karjeid kuuldes helistage politseisse

Ida prefektuuri juht Tarvo Kruup kommenteeris "Ringvaates" jutte, et Kohtla-Järvel kuuldi pühapäeva öösel karjeid. Ta rõhutas, et politseini see info öösel ei jõudnud, aga Jõhvi ja Kohtla-Järve piirkonnas patrullis üheksa patrullautot. "Me olime lähedal ja meie võimekus reageerida oli olemas. Kas me oleksime saanud elu päästa - see jääbki küsimuseks. Aga oleks olnud võimalus. Nii et inimesed, ikkagi helistage numbrile 112, kui te kuulete midagi säärast või teil tekib kahtlus, et keegi on ohus," ütles Kruup.

Kruubi sõnul ei tasu karta seda, et kui pärast politseisse helistamist selgub, et info ei osutunud õigeks ja seetõttu järgneks mingi karistus ja hukkamõist. "Me võtame neid teateid väga tõsiselt", lausus ta.

Kruup ütles, et Kohtla-Järve inimesed ei pea praegusel hetkel enda või oma lähedaste pärast hirmu tundma.

Prefekt Kruup kommenteeris juhtumit hiljem ka kella 21 "Aktuaalses kaameras". (Lisatud põhivideole).

Toimetaja: Marek Kuul, Rene Kundla

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: