Kohtla-Järvel leiti tapetuna 15-aastane neiu ({{commentsTotal}})

{{1523794620000 | amCalendar}}

Kohtla-Järvel leiti pühapäeva hommikul tapetuna 15-aastane neiu.

Kell 8.38 tuli politseile juhuslikult möödujalt teade, et Pärna tänaval asuvas hoovis on naisterahva surnukeha. Politsei selgitas välja, et tegu on 15-aastase tüdrukuga.

Seni välja selgitatud andmetel oli tüdruk südaööl veel oma Kohtla-Järvel asuvas kodus, kuid lahkus ilma, et ta lähedased oleksid seda märganud.

Ida prefektuuri kriminaalbüroo juhi Rainet Juuse sõnul töötasid hommikust saati sündmuskohal uurijad, kriminalistid ja kohtuarst.

"Esimesed 24 tundi pärast kuritegu on politsei jaoks kõige tähtsamad. Kogu meie meeskond töötab selle nimel, et leida tütarlapse tapja. Praegu töötame mitmete versioonide kallal. Peame võimalikuks ka seda, et ohver võis tapjat tunda,“ sõnas Juuse. 

"Surnukeha leiti elurajoonist ning on täiesti võimalik, et keegi võis kuulda või näha midagi. Palun andke kõikidest enda tähelepanekutest teada 112. Meie jaoks on iga infokild oluline,“ lisas kriminaalbüroo juht.

Politsei käivitas kriminaaluurimise karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb mõrva.

Karistusseadustik näeb mõrvas süüdimõistmisel ette kaheksa- kuni 20-aastase või eluaegse vangistuse.

Pressikonverentsi video täismahus:

Kellelegi kahtlustust esitatud ei ole, neiu ei olnud probleemsest perekonnast

Õhtul kella 17.40 paiku korraldatud pressibriifingul andsid juhtumi teemal selgitusi Ida prefektuuri kriminaalbüroo juht Rainet Juuse ja Viru ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Sirje Merilo.

Juuse avaldas kõigepealt kaastunnet tapetu perele, lähedastele ja sõpradele ning kinnitas, et politsei teeb kõik endast oleneva kurjategija tabamiseks.

"Kohtla-Järve on turvaline linn ja noore inimese tapmine on erakorraline juhtum," nentis ta ja lisas, et kuna sündmuskoha näol oli tegu elurajooniga, võis keegi ka kuritegu pealt kuulda, ja seetõttu kutsub politsei kõiki üles andma oma tähelepanekutest politseile teada telefonil 112. "Iga infokild on oluline," rõhutas ta.

Neiu surnukeha leidis juhuslik möödakäija ning hommikust saadik on sündmuskohal tegutsenud mitu uurijat, kriminalistid, kohtuarstid ja politsei jäljekoer. Jäljekoera kasutamine paraku tulemust ei andnud. Samuti analüüsitakse erinevate valvekaamerate materjale.

Juhtumit uuritakse praegu kui mõrva ning töö käib mitmete versioonide kallal. Muuhulgas peab politsei võimalikuks seda, et ohver tundis tapjat.

Meedias avaldatud väidet, et keegi justkui kuulis öösel sündmuskoha lähistel naisterahva karjumist, kommenteeris kriminaalbüroo juht tõdemusega, et keegi öösel mingist karjumisest politseile ei teatanud ja sõnas, et alati oma tähelepanekutest kohe teada anda.

Vanemprokurör Sirje Merilo omakorda ütles, et praeguseks hetkeks on juba kogutud päris palju informatsiooni, mida aga arusaadavatel põhjustel avaldada ei saa. Ta tunnistas, et on olemas juba teatavad versioonid kuriteo kohta, kuid kuna neid pole veel tõenditega kinnitatud, ei ole võimalik ka neist rääkida.

Juuse lisas, et ühtegi kahtlusalust politseil veel ei ole ehk kellelegi kahtlustust esitatud pole.

Ohvri täpset surmaaega pressikonverentsil välja ei öeldud, sest kohtuarstlik ekspertiis pole veel valmis.

Vanemprokurör Merilo ja kriminaalbüroo juht Juuse märkisid, et politsei huviorbiidis polnud neiu või tema perekond varem olnud. Merilo sõnul oli neiu lahkunud kodust vanemate teadmata, kuid tegu ei olnud noore inimesega, kes oleks pidevalt kodust ära jooksnud, ning hommikul asuti teda kohe otsima. Seega pole vanemprokuröri hinnangul alust väita, et tegu oleks probleemse perega.

Ohvril oli mitmeid noahaavu

"Aktuaalse kaamera" küsimusele, miks politsei uurib juhtumit mõrva puudutava seadusesätte alusel, vastas Ida prefektuuri kriminaalbüroo juht Rainet Juuse, et tegu on väga erakordse juhtumiga ning sündmuskoha vaatluse käigus tuvastati ohvril mitmeid noahaavu.

"Kuriteo uurimist võib alustada erinevate paragrahvidega ja menetluse lõpufaas näitab ära, milline see lõplik kvalifikatsioon jääb. Praegu on alustatud, jah, mõrva
paragrahvi alusel," selgitas ta.

Täpsustavale küsimusele, kas noahaavu oli üle kümne, vastates märkis Juuse, et sellele annab vastuse kohtumeditsiiniline ekspertiis, mis on pühapäevase seisuga veel lõpule viimata. Ehk ekspertiisi tulemust pole käes ning täpset arvu seega veel kommenteerida ei saa.

"Aktuaalne kaamera" kell 21:

Toimetaja: Marek Kuul, Laur Viirand, Tiina Jaakson, Rene KundlaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: