Tallinn lööb Nõmme gümnaasiumi kaheks

Nõmme gümnaasium
Nõmme gümnaasium Autor/allikas: tng.tln.edu.ee

Tallinna linnavalitsus esitas volikogule eelnõu, millega eraldatab Nõmme gümnaasiumist põhikooliosa, mille baasil asutatakse uus põhikool ning Nõmme gümnaasiumis lõpetatakse põhihariduse andmine.

Nõmme Gümnaasium korraldatakse ümber hiljemalt 1. septembriks aastal 2023.

Tallinna haridusameti juhataja Andres Pajula märkis, et võttes arvesse Nõmme linnaosa laste ja õpilaskohtade arvu, on täiendavalt vaja juurde luua õpilaskohti nii põhikooli- kui ka gümnaasiumiosas.

Koolide ümberkorraldamisega saab linn õppekohti juurde luua ning pärast ümberkorraldusi oleks Nõmme gümnaasiumis 360–450 gümnaasiumikohta ning loodavas põhikoolis 864 põhikoolikohta. Kui praegu õpib kahes majas kokku 856 õpilast, siis ümberkorraldamise järel saaks Nõmme linnaosa juurde kuni 450 õpilaskohta.

Ka Nõmme gümnaasiumi arengukavas aastateks 2018–2022 on seatud eesmärgiks Raudtee tn 55 majas õppekeskkonna parandamine, et tagada riikliku õppekava täitmiseks vajalikud tingimused ning koolile spordihoone ehitamine.

Kooli ümberkorraldamisega on planeeritud Raudtee tn 55 maja rekonstrueerimine ning Raudtee tn 73 maja juurde spordikompleksi rajamine.

Nõmme gümnaasium tegutseb 2006. aastast kahes majas, aadressidel Raudtee tn 55 (1.–6. klass, kus on 423 õpilast) ja Raudtee tn 73 (7.–12. klass, 433 õpilast).

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: