Merepääste teemakuu kordab üle põhitõed ({{commentsTotal}})

Vabatahtlike merepäästjate õppus.
Vabatahtlike merepäästjate õppus. Autor/allikas: Mihkel Maripuu/Postimees/Scanpix

Mullu reageerisid politsei- ja piirivalveameti merepäästjad ja vabatahtlikud kokku 277 päästesündmusele.

Tänasest algab politsei- ja piirivalveameti merepääste teemakuu, mille raames tutvustatakse inimestele merepäästjate tööd ja selgitatakse, mida tuleb veekogul ohutuse tagamiseks meeles pidada, vahendasid ERR-i teleuudised.

Kõigist mullustest merepäästejuhtumitest osalesid vabatahtlikud 103 lahendamisel. 277 sündmusest 43 olid otsingu- ja päästeoperatsioonid.
Politsei- ja piirivalveamet soovib merepääste teemakuuga panna inimestele südamele, et kui järgida kõiki ohutusnõudeid, võiksid paljud õnnetused olla olemata.

PPA juhtivkorrakaitseametnik Marge Kohtla ütle, et kui võtta statistika või vaadata tagasi eelnevatele aastatele, siis päris suur hulk ehk üle poole sündmustest või juhtumitest tulenevad inimestest endist.

"Tihtilugu inimesed ei hoolda näiteks oma veesõidukeid nii nagu peaks ehk kuidas tootja ette näeb või siis tehakse ka navigatsioonivigu ehk ei valmistata ette piisavalt veepeale minekuks," nentis ta.

Veekogule minekul on väga oluline kanda päästevesti ja teha seda nii, et vestist häda korral ka kasu oleks.

"Loomulikult tuleb üle rääkida ka see, kuidas on korrektne päästevest selga panna. See on see, mida me näitame, anname inimestele võimaluse seda proovida," ütles Kohtla.

Täpsema ajakava üle kogu Eesti toimuvatest merepääste teemakuu üritustest leiab politsei kodulehelt politsei.ee

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: