Suveleitsak tõi Keilasse krossis mõõtu võtma üle 50 veokoera ({{commentsTotal}})

Eestis korraldatakse veokoerte spordivõistlusi, mis tagavad korraliku koormuse nii koerale kui inimesele. Laupäeval anti Keilas avapauk esimesele Estonian Dryland Cupile, kus kiirust läks proovima üle poolesaja võistleja viiest riigist.

Keila terviseradadel võistlesid laupäeval tavapärasest teistsugused sportlased - mõni oli suurem, mõni väiksem ja karvkatte paksuski varieerus tublisti.

Estonian Dryland Cupil saab end ja oma neljajalgset sõpra proovile panna temaga koos joostes või sõites jalg- või tõukerattaga. See eeldab loomulikult korralikku treenimist ja head koostööd.

"Tuleb käsklusi treenida - otse, vasakule, paremale. Igal omanikul on oma keel koertega, tuleb targalt treenida, et mitte ennast üle pingutada ega koera üle pingutada, see on tiimisport, koerad eelkõige. Kõigepealt hoolitsetakse koera eest, siis inimese eest," rääkis koerakrossi võistleja Lauri Pugast, alaska malamuudi Felixi omanik.

Kelgukoerte jaoks kiskus ilm juba palavaks ja paljudele laupäevaga võistlushooaeg lõpeb, et talvel jälle rivis olla.

Siledakarvalised koerad olid see-eest sõiduvees. Veokoeraspordis saavad edukalt võistelda ka väikesed koerad, üheaastasele Chakyle oli koerakross esimene võistlus.

"Me täna hommikul mõtlesime, kas täna on lõhnapäev või täna on jooksupäev, seda kunagi ette ei tea. Beagle'i omadus on ikka seda lõhna võtta. Aga tundub, et täna oli tal ikka jooksupäev või siis oli teiste koerte lõhn ees, mille järgi ta läks ja sellist põõsas tuhnimist ei tulnud täna väga ette," muljetas beagle Chakyga koerakrossis võistelnud Annika Ojasild.

Keilas oli võistlejaid lisaks Eestile ka Lätist, Soomest ning Saksa- ja Inglismaalt. Järgmised Estonian Dryland Cup'i etapid toimuvad Viljandimaal ja Ebaveres.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: