Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

WWF-i hinnangul peab Läänemeres tursapüüki oluliselt kärpima

Püütud tursad Ystadis.
Püütud tursad Ystadis. Autor/allikas: John Leffman/Wikimedia Commons

Looduskaitseorganisatsioon Maailma Looduse Fond (WWF) soovitab, et Läänemerest tuleks tursapüük ajutiselt täielikult lõpetada, ning ka tarbijaid kutsutakse üles sellest piirkonnast püütud turska mitte tarbima.

WWF hinnangul on tursa arvukus Läänemere viimasel ajal kiirelt langenud ning selle tõstmine vajab pikaaegseid ja ulatuslikke meetmeid, vahendas Yle.

"Läänemere tursavaru olukord on tõeliselt murettekitav. Tursasaak on praktikas kokku kukkunud ning eriti Läänemere süvaosast püütud nn idatursk on olnud väike ja halvas seisus," nentis WWF-i ekspert Matti Ovaska.

Turska ohustab nii Läänemere vee halb kvaliteet kui ka ülepüük. seega nõuab, et tursale kehtestataks püügikvoodid, mis langetaksid püügimahu taastumisvõimelisele tasemele.

"Lihtsaim ja kiirem meetod tursa arvukuse aitamiseks oleks ülepüügi lõpetamine. Püügikvoodid on korduvalt poliitiliste otsuste tulemusena tõstetud teaduslikest soovitustest suuremateks," rõhutas Ovaska.

WWF-i kalu käsitlevas ülevaates on Läänemere tursk lisatud nn punasesse nimekirja.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: