Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tarmo Maiberg: Kaljulaidi visiit tuletab meelde, et sõda Ida-Ukrainas kestab

Koos president Kersti Kaljulaidi delegatsiooniga Ida-Ukrainas käinud ERR-i ajakirjanik Tarmo Maiberg usub, et Kaljulaidi visiit aitab näidata, et sõda piirkonnas kestab.

Ukrainas Donbassis tulistati Ukraina üksuste positsioone 36 korda raskerelvadest. Erinevatest kaliibritest tulistatud mürsud suuremat kahju ei tekitanud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Donetski oblasti ja isehakanud rahvavabariigi kontrollpunkti Majorskis külastanud Kersti Kaljulaid tunnistas, et olukord on kurb, kuid okupeeritud alade tagasivõitmise nimel tuleb kannatlikult oodata.

"On raske midagi muuta, kui teine pool ei ole valmis läbi rääkima. Me ei tohi loobuda ja peame jätkama. Peame hoidma sanktsioone. Peame tegema kõike,
et olukord muutuks. Me ei tohi lubada, et Euroopa südames tekiks järjekordne
külmutatud konflikt ja just seda ma ütlengi oma kolleegidele," sõnas Kaljulaid.

Ukraina asepeaminister Gennadi Zubko ütles, et oluline on taasliita Donetski ja Luganski inimesed.

"Meie jaoks pole tähtis mitte ainult territooriumide, vaid inimeste taasliitmine, sest küsimus ei ole ju vaid infrastruktuuri taastamisest. Me loodame rahvusvahelise abi koostööplaanidele, mis juba töötavad, ja võimalusele luua selleks rahvusvahelise abi fondi," rääkis Zubko.

Presidendi delegatsiooniga koos Ukrainas käinud ERR-i ajakirjanik Tarmo Maiberg tõdes, et olukord Ida-Ukrainas on keeruline. Ta selgitas, et kuigi algselt oli planeeritud delegatsiooni viimine ka mõnda külasse, siis viimasel hetkel jäeti see ära, sest neid piirkondi tulistati.

Maiberg usub, et Kaljulaidi visiit aitab esile tõsta fakti, et sõda endiselt kestab.

"Üha rohkem mainitakse või mõeldakse Lääne piirkonnas pigem, et see on mingi konflikt kuskil kaugel kohas, tegelikult seal vahel võib-olla mingid väikesed tulistamised toimuvad. Aga iga nädal tuleb teateid ka hukkunutest," rääkis ta.

Maiberg ütles, et mõni noorem inimene, kellega ta Ida-Ukrainas sai rääkida, usuvad, et Donbass saadakse tagasi, kuid mitte jõuga.

Samas arvas üks aktivist, et presidendivalimiste eel võidakse mõelda, et ehk tasuks sõda alustada.

"Aga kui me paneme ühele poole Ukraina armee, mis alles loob korralikku süsteemi üles, ja teisel pool on Venemaa, kellel on lihtsalt väga palju massi, siis see oleks väga enesetapjalik rünnak," kommenteeris Maiberg.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: