Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Donbassis on taas rohkem tulistamist, hukkunud on nii sõdureid kui elanikke

Mürsutabamuse saanud elumaja Trojitske külas.
Mürsutabamuse saanud elumaja Trojitske külas. Autor/allikas: Ukraina politsei

Olukord Donbassi konfliktitsoonis on paar päeva juba tavapärasest pingelisem - eelnenud ööpäeval langes kaks Ukraina sõdurit, möödunud ööpäeval aga hukkus Kremli-meelsete jõudude tulistamise tagajärjel isa, ema ja nende kooliealine poeg.

Ukraina relvajõud teatasid, et möödunud ööpäeva jooksul avas vastane tule 60 korda ning seeläbi sai haavata seitse Ukraina sõdurit, vahendas Unian.

Valitsusvägede "aktiivse vastutegevuse" tagajärjel aga olevat õnnestunud likvideerida vastase poolel üks kuueliikmeline grupp võitlejaid, üks Kremli-meelne võitleja sai ka haavata.

Samuti on teada, et Ukraina relvajõudude vastutules sai surma tuntud osseedist palgasõdur ja Kremli-meelne komandör Oleg Mamijev.

Eelnenud ööpäeval registreerisid valitsusväed 66 tulistamisjuhtumit ning siis olid tagajärjed Ukraina relvajõudude jaoks raskemad - hukkus kaks sõdurit, neli sõdurit sai haavata.

Muuhulgas rõhutatakse, et vastane kasutas Minski leppega keelatud rasekrelvastust, sealhulgas raketiheitjaid Grad.

Luganski oblastis Trojitske külas leidis aga aset traagiline juhtum, kus Kremli-meelsete jõudude poolt öösel tulistatud suurtükimürsk tabas elumaja. Hoones viibinud 13-aastane poiss ja tema 39-aastane isa hukkusid sündmuskohal. 36-aastane ema ja 18-aastane poeg said vigastada ja viidi haiglasse, kus hiljem suri ka ema.

Neljapäeva hommikul lendas vastaste mürsk Donetski oblastis Svitlodarski koolihoone õuele ning plahvatus purustas kooli aknaid. Ükski laps või õpetaja viga ei saanud, kuid üks õues viibinud tsiviilelanik sai vigastada.

Olukord Ukraina idaosas 17. mail. Autor: mediarnbo.org

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: