Pankade kaardiväljastuse ooteajad erinevad kordades ({{commentsTotal}})

Pangati on uute kaartide väljastamise ooteaeg väga erinev.
Pangati on uute kaartide väljastamise ooteaeg väga erinev. Autor/allikas: Kaarel Tigas

Pangakaardi kaotuse korral võib klient jääda pahaaimamatult mitmeks nädalaks ilma maksevahendita, sõltuvalt sellest, millise panga klient ta on. Nimelt erinevad tähtajad uue pangakaardi väljastamisel pangati kordades.

Välisreisil SEB deebetkaardi kaotanud tallinlane pani kodumaale naastes oma pangakaardi kinni ning tellis uue. 7. mail tellitud uus pangakaart sai valmis aga alles 24. mail - kui tegemist olnuks ainsa konto ja pangakaardiga, oleks kolm nädalat kaardi valmimise märguannet oodanud klient päris hädas olnud, seda enam, et uue kaardi valmimise tähtaega seda tellides teada ei saa. Seejuures kaarti koju tellida ei saanud, klient pidi sellele pangakontorisse ise järele minema.

SEB kommunikatsioonijuhi Julia Piilmanni sõnul on pangakaardi kohalejõudmise aeg reeglina kümme tööpäeva ehk umbes kaks kalendrinädalat, ent olenevalt kontori asukohast võib kaart saabuda kohale ka tunduvalt varem.

"Tallinna kliendid saavad oma uue pangakaardi kätte reeglina nelja-viie pangapäeva jooksul. 17-päevalist tähtaega on raske kommenteerida, siin on kindlasti tegu erijuhtumiga, mida peab eraldi uurima. Tegu on kohe kindlasti suure erandiga," ütles Piilmann ERR-ile.

Samuti kinnitas Piilmann, et alati ei pea postkontorisse järele minema.

"SEB saadab küll oma klientidele pangakaarte postiga, kuid teeme seda ainult neile klientidele, kellele kaardi saatmine postiga on turvaline ja protsess on jätkusuutlik: näiteks kliendil peab olema internetipank, kus ta saab uut kaarti turvaliselt aktiveerida. Töötame selle kallal, et tulevikus veelgi rohkem kaarte jõuaksin klientidega posti kaudu," lubas ta.

Kolmest tööpäevast kümneni

Kui SEB-s on reegel, et pangakaart tuleks kätte saada kümne tööpäeva jooksul, siis Luminor on märksa kliendisõbralikum: uue pangakaardi väljastamine kadunud pangakaardi korral on tagatud kolme tööpäeva jooksul alates kaardi tellimisest.

"Keskmine ooteaeg uue kaardi puhul on neli tööpäeva, asenduskaardi puhul kolm tööpäeva pärast kaardi tellimist. Pikim ooteaeg on meil olnud viis tööpäeva," täpsustas Luminori kommunikatsioonijuht Hedwig Meidra.

Teisisõnu, Luminorist saab pangakaardi kätte kuni nädalaga ja soovi korral saadab pank kaardi kliendile postiga koju.

Ka Eesti suurimas pangas Swedbankis võib uue kaardi kättesaamine võtta mõningatel juhtudel aega kuni kümme tööpäeva. Pika ooteaja korvamiseks saab aga kaardi kaotanu esmalt asenduskaardi.

"Kuni uue kaardi saabumiseni on kliendil endale võimalik esindusest kohe saada n-ö ajutine pangakaart, millega saab Swedbanki sularahaautomaatidest sularaha välja võtta," ütles Swedbanki kommunikatsioonijuht Maare Uus, lisades, et poes maksta asenduskaardiga siiski ei saa.

"Uus pangakaart, mis saadetakse kliendile posti teel, jõuab kohale tavaliselt kuni viie tööpäeva jooksul, Tallinnasse võib ka varem jõuda. Postiga saates jõuab kaart kohale tavaliselt viie tööpäeva jooksul ning esindusest kaardi kättesaamine võib aega võtta maksimaalselt kümme tööpäeva," selgitas Uus Swedbanki tähtaegu.

Swedbank saadab postiga kõiki kaarte, välja arvatud alaealistele avatud pangakaarte. "Ka see kitsendus on meil plaanis 2018. aasta jooksul kaotada," lisas Uus samas.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: