Andres Talijärv lahkub keskkonnaministeeriumi kantsleri kohalt

Andres Talijärv
Andres Talijärv Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Kauaaegne keskkonnaministeeriumi kantsler Andres Talijärv ei kandideerinud enam sellele ametikohale ning uus kantslerikandidaat on senine asekantsler Meelis Münt.

Mündi kandidatuuri kantsleri kohale seadis üles keskkonnaminister Siim Kiisler. Tema kantsleriks saamisele peab heakskiidu andma veel valitsus.

Andres Talijärv töötas keskkonnaministeeriumi kantslerina 2013. aasta juunist. Enne seda, 2009. aasta veebruarist töötas Talijärv keskkonnaministeeriumi looduskaitse, kalanduse ja metsanduse valdkonna asekantslerina.

Meelis Münt on sündinud 1981. aastal. 2006. aastal lõpetas ta Tallinna Tehnikaülikooli. Keskkonnaministeeriumisse siirdus Münt tööle 2008. aastal. Ta alustas keskkonnakorralduse ja -tehnoloogia osakonna peaspetsialistina, 2009. aasta lõpust kuulus ta kliima- ja kiirgusosakonna koosseisu, töötades algul peaspetsialistina ja seejärel sama osakonna juhina. Asekantsleri ametisse sai ta 2012. aastal.

Tema vastutusvaldkondadeks olid senises ametis kliimamuutuse leevendamise ning kliimamuutusega kohandumise poliitika, kiirguskaitse poliitika ja välisõhu kaitse poliitika ettevalmistamine ja elluviimise korraldamine ning ministeeriumi tegevuse korraldamine Euroopa Liidu otsustusprotsessis ja rahvusvahelises koostöös.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: