Ekskantsler Talijärv asub tööle erametsaliidu tegevjuhina

Andres Talijärv
Andres Talijärv Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Eesti Erametsaliidu juhatus kinnitas liidu tegevjuhiks keskkonnaministeeriumi endise kantsleri Andres Talijärve, kes asub tööle alates 1. augustist.

Uut ametit kommenteerides ütles Talijärv pressiteate vahendusel, et tema jaoks on metsandussüsteem üks tervik, kus ta ei eraldaks riigi- ja erametsandust, vaid peab kõige tähtsamaks valdkonna tundmist.

Enam tähelepanu vajavaks küsimuseks peab erametsaliidu uus tegevjuht praegu muu hulgas metsanduse mainet. "Metsandusest räägitakse väga palju, aga paraku on ses palju pooltõdesid ja lausa valet, metsas toimetajaid on ülekohtuselt mustatud. Tahan aidata kaasa metsanduse maine parandamisele."

Talijärve ametiaeg keskkonnaministeeriumi kantslerina lõppes tänavu kevadel ja uueks ametiajaks ta enam ei kandideerinud. Varem on ta töötanud abimetsaülemana, metsaülemana, peametsaülemana, olnud pärast Eesti taasiseseisvumist keskkonnaministeeriumi metsaameti peadirektor. Ta on olnud tegev ka erasektoris.

Eesti Erametsaliit on erametsaomanike esindusorganisatsioon, kelle liikmeteks on metsaühistud. Erametsaliidu eesmärk on kaitsta ja esindada metsaomanike huve, et tagada omanike tegevusvabadus metsade jätkusuutlikul, säästlikul ja tulutooval majandamisel.

Praegu kuulub erametsaliitu 22 metsaühistut, kellel on kokku 7300 metsaomanikust liiget ja liikmete omandis on kokku 370 000 ha metsamaad.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: