Pilistvere järve kaldale istutati 100 maarjakaske ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Viljandimaale Pilistvere järve kaldale istutati 100 maarjakase salu, mis on Maarjakase Seltsi kingitus kohalikule rahvale ja Eesti vabariigile juubelisünnipäeva puhul.

Maarjakask on Eestis ainus looduslikult kasvav väärispuu, mille kasvatajaid on viimase 20 aastaga oluliselt juurde tulnud. Eestis kasvatatakse maarjakaske umbes tuhandel hektaril, siin asub teadaolevalt ka maailma suurim maarjakase istandus, mis laiub 50 hektaril, vahendasid ERR-i teleuudised.

Maarjakase Seltsi juhataja ja maaülikooli dendroloogia dotsent Ivar Sibul ütles, et maarjakaske hinnatakse ennekõike selle tugevuse ja puidu kauni mustri pärast.

"Kilo hind on viimastel aastatel tõusnud. Siin viimane teade oli Soomest, kus soomlased suutsid müüa Euroopasse seda puitu rohkem kui 10 euro eest kilost ja seda toore kilona, mitte kuivatatud kujul," märkis ta.

Maarjakase Selts soovis kasesalu istutada Pilistvere koguduse maadele, kuna sealsed inimesed olid nõus võtma kohustuse puukeste eest hoolt kanda.

EELK Pilistvere Andrease koguduse õpetaja Hermann Kalmus ütles, et ta võtab rõõmsa inimesena kingituse kogukonna nimel ja koguduse nimel vastu.

"Maarjamaa, maarjakask, Maarja kogudused, Maarja päevad, pööripäevad, see on eestluse, eesti rahvakalendri ja kultuuri juures väga oluline," ütles ta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: