Enim reisinud riigikogulased: Mikko, Mihkelson, Madison

Marianne Mikko
Marianne Mikko Autor/allikas: Rene Suurkaev/ERR

Kõige enam on riigikogu liikmetest sel aastal välislähetuses käinud Marianne Mikko, temale järgneb väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, selgub riigikogu esimese poolaasta kokkuvõttest.

Riigikaitsekomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) sotsiaaldemokraadist liige Mikko käis 12 välislähetuses, viibides Eestist eemal 63 päeva, nendest 27 istungipäeva. Sotsiaaldemokraat Mikko on ka Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni esimees.

Fraktsioonidesse mittekuuluv Mihkelson käis samuti 12 välislähetuses, viibides eemal kokku 51 päeva, nendest 13 istungipäeva. Mihkelson kuulub ka ELAK-isse ning on riigikogu NATO Parlamentaarse Assamblee delegatsiooni esimees.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liige Jaak Madison käis esimesel poolaastal 11 välislähetuses, mis kestsid kokku 27 päeva ning hõlmasid ka kaheksat istungitepäeva. Madison on põhiseaduskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liige.

Esikolmikule järgnevad reformierakondlane Kalle Palling kümne välislähetusega, mis kestsid kokku 24 päeva, millest 11 olid istungitepäevad; viies tema erakonnakaaslane Johannes Kert üheksa välislähetusega, mis hõlmas 27 päeva, neist 14 istungitepäeva; kuues samuti reformierakondlane Eerik-Niiles Kross, kes käis kaheksas välislähetuses, kokku 40 päeva, neist 20 istungitepäeva.

Seitsmes välislähetuses käisid nii sotsiaaldemokraat Hannes Hanso kui ka reformierakondlane Taavi Rõivas. Riigikaitsekomisjoni esimehe Hanso lähetused kestsid kokku 35 päeva, neist 13 istungitepäeva, rahanduskomisjoni ja ELAK-i liikme Rõivase lähetused kestsid üheksa päeva, neist istungipäevi oli kaks.

Kuues välislähetuses käis Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni ja põhiseaduskomisjoni liige Mart Nutt, kokku 41 päeva, neist 15 istungitepäeva. Nutt on OSCE Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni esimees.

Viiel korral käisid välislähestuses veel ELAK-i esimees, keskerakondlane Toomas Vitsut, kokku üheksal päeval, neist kaks istungipäevad ning viiel korral ka sotsiaaldemokraat Barbi Pilvre, kokku 17 päeva, neist neli istungipäevad. Viiel korral oli välislähetuses ka sotsiaaldemokraat, keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra, kes oli eemal 10 päeva, aga neist mitte ühtegi istungipäeva.

Kokku viibisid esimesel poolaastal välislähetuse 61 riigikogu liiget, tehes 206 lähetust, mis kestsid kokku 721 päev, nendest 254 olid istungipäevad.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: