Kuluhüvitisi kasutasid enim EKRE, kõige vähem Vabaerakonna saadikud ({{commentsTotal}})

{{1521964800000 | amCalendar}}
Mart Helme
Mart Helme Autor/allikas: Sander Koit/ERR

Riigikogu liikmete kulude hüvitamiseks mõeldud summadest kasutasid kõige suurema osa ära Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) saadikud, kõige vähem aga Vabaerakonna liikmed, selgub kuluhüvituste aruandest.

Kui riigikogu liikmete keskmine kuluhüvitiste ärakasutamise määr oli 83,9 protsenti, siis EKRE saadikud kasutasid keskmiselt äta 93,3 protsenti, vabaerakondlased aga kõigest 46,2 protsenti.

Keskerakonna fraktsiooni saadikud kasutasid keskmiselt ära 91,7 protsenti, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liikmed 85,0 protsenti, Isamaa ja Res Publica Liidu liikmed 84,1 ja Reformierakonna saadikud 83,4 protsenti neile määratud kuluhüvitistest.

Riigikogu liikmete kulude hüvitamiseks kulus möödunud aastal kokku 1 048 491 eurot ja 76 senti, kusjuures ülekaalukalt suurim kulude liik oli sõidukulud, mida riigikogulased kasutasid kokku 639 249 euro ja 55 sendi eest.

Vastavalt riigikogu töö- ja kodukorra seadusele hüvitatakse riigikogu liikmele kuludokumentide alusel tema tööga seotud kulutusi kuni 30 protsendi ulatuses riigikogu liikme ametipalgast. Hüvitise piirmäärast võib teha suuremaid kultusi riigikogu samas koosseisus töötatud kuude arvelt sama kalendriaasta sees. Sõiduki üürikulusid tasutakse maksimaalselt 450 eurot kuus.

Möödunud aastal oli ühel riigikogu liikmel võimalik lasta kulusid hüvitada kokku 12 374 euro ja 88 sendi ulatuses ehk 1031,24 eurot kuus.

EKRE suurimad kuluhüvitiste kasutajad olid Sild, Kaskpeit ja Helme

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioonist oli mullu suurimad kuluhüvitiste kasutajad Arno Sild, Uno Kaskpeit ja Mart Helme.

Sild kasutas aasta jooksul ära kogu kuluhüvitise limiidi 12 375 eur mahus, Kaskpeit kasutas ära 99,6 protsenti ja Helme 96,1 protsenti, selgub kuluhüvituste aruandest.

Kokku oli EKRE fraktsioonil kuluhüvitisteks ette nähtud 86 624,16 eurot, millest saadikud kulutasid ära 80 845,98 eurot, ehk 93,3 protsenti.

Selle näitajaga olid EKRE saadikud kõige agaramad kuluhüvitiste kasutajad, riigikogu keskmine oli 83,9 protsenti.

IRL-i suurimad kuluhüvitiste kasutajad olid Aeg, Kiisler ja Ladõnskaja

Riigikogu Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsioonist oli mullu suurimad kuluhüvitiste kasutajad Raivo Aeg, Siim Valmar Kiisler ja Viktoria Ladõnskaja.

Aeg oli kuluhüvitistest ära kasutanud 97,4 protsenti, Kiisler 95,9 protsenti ja Ladõnskaja 95,3 protsenti, selgub kuluhüvituste aruandest. Rohkem kui 90 protsenti kuluhüvitistest kasutas ära kuus riigikogu IRL-i fraktsiooni saadikut.

Kõige vähem kasutasid kuluhüvitisi protsentuaalselt Tarmo Kruusimäe, kes tegi seda 40 protsendi ulatuses, samuti Sven Sester 52,6 ja Kalle Muuli 74,3 protsendiga.

Kokku oli IRL-i fraktsioonil kuluhüvitisteks ette nähtud 154 032,89 eurot, millest saadikud kulutasid ära 129 487,71 eurot, ehk 84,1 protsenti.

Isamaa ja Res Publica Liidu liikmed olid keskmiselt neljandad kuluhüvitiste kasutajad pärast Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE), Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioone, riigikogu keskmine oli 83,9 protsenti.

SDE suurimad kuluhüvitiste kasutajad olid Talve ja Vakra

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) fraktsioonist oli mullu suurimad kuluhüvitiste kasutajad Tanel Talve ja Rainer Vakra.

Talve oli kuluhüvitistest ära kasutanud 99,8 ja Vakra 99,1 protsenti, selgub kuluhüvituste aruandest.

Kalvi Kõva ja Heljo Pikhof olid kasutanud kuluhüvitisi 98,8 protsendi, Marianne Mikko 98,7 protsendi ulatuses. Rohkem kui 90 protsenti kuluhüvitistest kasutas ära üheksa riigikogu SDE fraktsiooni saadikut.

Kõige vähem olid kuluhüvitisi sotsiaaldemokraatidest kasutanud Eiki Nestor ja Toomas Jürgenstein, vastavalt 15,3 ja 50,1 protsenti.

Kokku oli sotsiaaldemokraatide fraktsioonil kuluhüvitisteks ette nähtud 185 623,20 eurot, millest saadikud kulutasid ära 157 787,45 eurot, ehk 85,0 protsenti.

SDE saadikud oli keskmiselt kolmandad kuluhüvitiste kasutajad pärast Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Keskerakonna fraktsioone, riigikogu keskmine oli 83,9 protsenti.

Keskerakonnas kasutasid kuluhüvitisi enim Hallemaa, Ivanova, Väinaste

Riigikogu Keskerakonna fraktsioonist oli mullu suurimad kuluhüvitiste kasutajad Helmut Hallemaa, Olga Ivanova ja Toomas Väinaste.

Hallemaa ja Ivanova kasutasid aasta jooksul ära kogu kuluhüvitise limiidi 12 375 eur mahus, Väinaste kasutas ära 99,4 protsenti, selgub kuluhüvituste aruandest. Ligilähedaselt sama palju kuluhüvitisi kasutasid ka Tiit Terik ja Martin Repinski, kes mõlemad tarvitasid 99,1 protsenti hüvitistest.

Kokku oli Keskerakonna fraktsioonil kuluhüvitisteks ette nähtud 334 121,76 eurot, millest saadikud kulutasid ära 306 226,56 eurot, ehk 91,7 protsenti.

Selle näitajaga olid Keskerakonna saadikud suuruselt teised kuluhüvitiste kasutajad pärast Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni, riigikogu keskmine oli 83,9 protsenti.

Rohkem kui 90 protsenti kuluhüvitistest kasutas ära 17 riigikogu Keskerakonna fraktsiooni saadikut.

Kõige vähem kasutasid keskerakondlastest kuluhüvitisi Enn Eesmaa - 55,3 protsenti, Jaanus Karilaid kasutas ära 66,4 protsenti ja Aadu Must 71,2 protsenti.

Reformierakonnas kasutasid kuluhüvitisi enim Palling, Rõivas ja Mälberg

Riigikogu Reformierakonna fraktsioonist oli mullu suurimad kuluhüvitiste kasutajad Kalle Palling, Taavi Rõivas ja Meelis Mälberg.

Palling oli kuluhüvitised ära kasutanud sajaprotsendiliselt, Rõivas kasutas 99,8 protsenti ja Mälberg 99,5 protsenti, selgub kuluhüvituste aruandest. Valdo Randpere oli ära kasutanud 99,2 protsenti, Terje Trei 99,0 ja Laine Randjärv 98,6 protsenti kuluhüvitistest.

Rohkem kui 90 protsenti kuluhüvitistest kasutas ära 14 reformierakondlast.

Kõige vähem kasutasid Refomierakonna saadikutest kuluhüvitisi protsentuaalselt Mari Lauri, kes kasutas hüvitistest ära 23,6 protsenti, samuti Keit Pentus-Rosimannus 43,1 protsendiga ja Kristen Michal 58,6 protsendiga.

Kokku oli Reformierakonna fraktsioonil kuluhüvitisteks ette nähtud 371 246,40 eurot, millest saadikud kulutasid ära 309 789,63 eurot, ehk 83,4 protsenti.

Reformierakonna saadikud olid keskmiselt viiendad kuluhüvitiste kasutajad pärast Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE), Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioone, riigikogu keskmine oli 83,9 protsenti.

Vabaerakonnas kasutasid enim kuluhüvitisi Haukanõmm ja Kübarsepp

Riigikogu Vabaerakonna fraktsioonist oli mullu suurimad kuluhüvitiste kasutajad Monika Haukanõmm ja Külliki Kübarsepp.

Haukanõmm oli kuluhüvitistest ära kasutanud 71,3 protsenti, Kübarsepp kasutas 61,9 protsenti, selgub kuluhüvituste aruandest. Üle poole kuluhüvitistest oli vabaerakondlastest ära kasutanud veel Artur Talvik ja Andres Herkel, vastavalt 57 ja 52,8 protsenti.

Ülejäänud neli Vabaerakonna saadikut olid kasutanud ära alla poole kuluhüvitistest - Krista Aru 14 protsenti, Jüri Adams 30,3 protsenti, Ain Lutsepp 38,8 protsenti ja Andres Ammas 43,8 protsenti.

Kokku oli Vabaerakonn fraktsioonil kuluhüvitisteks ette nähtud 98 999,04 eurot, millest saadikud kulutasid ära 45 778,59 eurot ehk 46,2 protsenti.

Vabaerakonna saadikud kasutasid märkimisväärselt vähem kuluhüvitis kui kõigi teiste riigikogu fraktsioonide liikmed.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: