Video: Macron riidles väljakutsuvalt käitunud teismelisega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

President Macron teismelisele õpetussõnu jagamas.
President Macron teismelisele õpetussõnu jagamas. Autor/allikas: Video stoppkaader

Prantsusmaa president Emmanuel Macron noomis telekaamerate ees teismelist noormeest, kes oli tema poole pöördunud familiaarselt hüüdnimega Manu ja laulnud riigipea ees ka töölisliikumise hümni "Internatsionaal".

Macron oli 18. juunil Põhja-Prantsusmaal toimunud tseremoonial, millega tähistati kindral Charles de Gaulle'i üleskutset vastupanuks Teise maailmasõja ajal (nn L'Appel du 18 juin.).

Telekanali LCI salvestuses on näha, kuidas üks teismeline noormees seisab barjääri taga ning laulab "Internatsionaali". Kui riigipea temast möödub, hüüab ta Macronile: "Kuidas läheb, Manu?" ("Ça va, Manu?")

Macronile noormehe käitumine ei meeldinud ning ta võttis vaevaks natuke kasvatustööd läbi viia.

"Ei, ei, sa oled siin ametlikul tseremoonial. Sa ei saa lihtsalt niimoodi käituda," märkis president. "Sa võid käituda nagu kloun, kuid täna on "La Marseillaise" ja "Le Chant des partisans" need laulud, mida me laulame. Minu poole pöördud sa aga kas "härra vabariigi president" või lihtsalt "härra"."

Sassis juuksed silmadele langemas, noormees vabandas.

Kuid Macron lisas veel mõned õpetussõnad: "Sa pead mingeid asju kohe praegu tegema. Isegi kui sa tahad kunagi ühel päeval revolutsiooni juhtida, pead sa kõigepealt diplomi välja teenima ja õppima, kuidas toit lauale tuua."

Macron on varemgi paistnud avalikkuses silma oma terava keelega, eriti nende suhtes, kes üritavad talle mõnel avalikul üritusel väljakutset esitada.

Näiteks eelmisel aastal presidendikampaania süüdistas üks streikiv tööline teda selles, et tema näol on tegu "ülikonnas mehega".

"Parim viis ülikonna eest maksta on tööle minna," nentis Macron seepeale.

Eelmise aasta oktoobri alguses riigi edelaosas asuvat Égletons'i asulat külastades kostitas ta tema majanduspoliitika vastu meelt avaldavaid inimesi kommentaaridega, mis tugevate ametiühingutega Prantsusmaal palju vastukaja said.

"Selle asemel, et siin mürglit teha (Macroni poolt kasutatud väljend "foutre le bordel" on prantsuse keeles vägagi halvustava kõlaga - Toim.), võiks mõned neist minna ja vaadata, kas neil õnnestub äkki seal tööd saada," märkis ta ja viitas sellega lähedal asuvale alumiiniumitehasele, millel oli raskusi tööjõu leidmisega. "Mõnel neist on lausa sobiv kvalifikatsioon olemas. See ei ole üldse nii kaugel, et nad ei võiks minna."

Prantsuse Guajaanasse visiidile saabudes aga rõhutas ta, et ei tulnud sinna "lubadusi andma". "Ma ei ole mingi jõuluvana, sest Guajaana elanikud ei ole lapsed," rõhutas ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: