Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: põud on toonud Kesk-Eesti põllumeestele korvamatut kahju

Kesk-Eesti teraviljapõllud ja heinamaad meenutavad praegu kohati augustikuist saagikoristuse aega, mil maa kolletab. Peaaegu kaks kuud kestnud põud on tekitanud põllumeestele korvamatut kahju, sest teraviljade kõrs on lühike ja viljapead väikesed, rapsi aga kimbutavad kahjurid.

Järva-Jaanis tegutseva põllumajandusühistu Metstaguse Agro maadel annab põud endast kõikjal märku, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Rohusilo esimesest niitest saime plaanitust pea poole vähem ja olukord pärast seda on läinud veel nukramaks: rohumaadel, ädalatel ei toimu praktiliselt mingisugust ädala kasvu," ütles Metsataguse Agro juhataja Teet Kallakmaa.

See-eest külvati Metstaguse Agros tänavu rohkem maisi, mis on põuakindlam.

Kuivus on mõjutanud ka talivilju ja kevadisi külve, mistõttu on viljapead jäänud väikeseks ja kõrred lühikeseks, mis mõjutab teravilja- ja ka põhusaaki.

Ent tänavu on ootamatult palju probleeme rapsiga.

"Rapsi kollitavad igasugused kahjurid. Raps sooja ja põuaga viskab ainult üles, ei moodusta külgvõrseid, puhmikuid, kust tuleks lisakõtrasid, mis on vajalikud saagi moodustamiseks," selgitas Kallakmaa.

Väätsa kandis kartulivagude vahel lausa tolmab, kuid kartulipealsed on väga ilusad.

"Kartulile on oluline, et vett tuleks nüüd pärast jaanipäeva ja juulikuus, siis võib saada korralikku saaki," ütles OÜ Osa ja Tervik juhataja Margo Heinmaa.

"Aga kui nüüd põud jätkub, siis saak kindlasti kannatab. Üks asi on see, et mugulate arv pesas võib väikeseks jääda ja ka mugul võib väikeseks jääda. Kartul vajab palju vett," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: