X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rootsi valitsus lubab põua tõttu kannatavaid põllumehi toetada

Nisupõld Rootsis 9. juulil.
Nisupõld Rootsis 9. juulil. Autor/allikas: Scanpix

Rootsi valitsus lubas anda põllumeestele põua ja metsapõlengutega seoses kriisiabi umbes 1,2 miljardi krooni ehk umbes 117 miljoni euro ulatuses.

Majandusminister Magdalena Anderssoni sõnul on tegu erakorralise meetmega, mis on tingitud erakorralistest asjaoludest, vahendasid Yle ja SVT.

Andersson, põllumajandusminister Sven-Erik Bucht ja rahvusvahelise arengu minister Isabella Lövin tutvustasid abipaketti esmaspäeva õhtupoolikul toimunud pressikonverentsil.

"Pikka aega kestnud põud mõjub karjamaadele ja tekitab söödapuudust. See paneb meid Rootsi toiduainetööstuse pärast tõsist muret tundma," nentis Andersson.

Toetust makstakse põllumajandustootjatele mitmes osas käesoleva ja järgmise aasta jooksul. Kompensatsioone makstakse nii hävinenud saagi kui ka loomade hädatapmise eest.

Põud on Rootsis kestnud alates maikuust ning ministrite hinnangul ohustab see kodumaist toiduainetööstust nii lähiajal kui ka pikemas perspektiivis.

"Karjamaad on põlenud pruuniks ning see koresööt, mis oli mõeldud loomadele talveks, tuleb ära kasutada juba praegu. Me oleme varem olnud koresööda eksportöörid, käesoleval aastal saame me importöörideks," selgitas põllumajandusminister Bucht.

Bucht on pöördunud ka Euroopa Liidu poole, et umbes 24,4 miljonit põllumajandustoetusi seekord varem välja makstaks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: