Valitsuse keeruline otsus: kas minna eriplaneeringuga edasi või mitte

Neljapäevane istung on tõenäoliselt praeguse valitsuse üks keerulisemaid. Selge on see, et praeguse seisuga ei ole ministrid tselluloositehase küsimuses ühel meelel.

Riigihalduse minister, keskerakondlane Janek Mäggi paneb lauale kaks varianti - eriplaneering kas lõpetatakse või siis minnakse uuringutega edasi, ning otsustatakse siis, kui tulemused käes. Ta ise eelistab viimast.

"Mina arvan, et kõige parem variant on, et otsuse me teeme siis, kui uuringud on tehtud. Aga seadus ütleb, et kui on selgunud mõni asjaolu, mistõttu see uuring ei ole ellu viidav, nüüd on arutelu küsimus, kas see asjaolu on selgunud või mitte," ütles Mäggi.

Ministri sõnul otsustab Keskerakond neljapäeval, millise sõnumiga valitsuse istungile läheb. "Me oleme peaministriga seda korduvalt arutanud, aga lõpliku seisukoha kujundame vahetult enne valitsuse istungit."

Täiesti selge on ainult see, et sotsiaaldemokraadid on eriplaneeringu vastu. "Kui ikkagi Eesti rahvas ütleb, et nad ei soovi, nad ei taha uuringuid, nad ei soovi nii suurt tehast Eestisse, siis see on nende legaalne õigus. Mingid keskkonnamõjud sellisel tehasel ikka on, see on selge, " ütles sotsiaaldemokraadist ettevõtlusminister Urve Palo.

Üsna keeruline on täna ennustada, kuidas hääletavad Isamaa ministrid. Ühelt poolt on erakonna esimees Helir-Valdor Seeder soovinud eriplaneeringu lõpetamist ja toonitanud, et see on erakonna seisukoht. Samas mõned ministrid sooviksid sellega edasi minna.

Kui valitsus peaks homme ütlema eriplaneeringule ei, jääb siiski alles võimalus, et ettevõtjad ikkagi nõustuvad kaaluma alternatiive. Tselluloositehase üks eestvedajatest Margus Kohava ütles "Aktuaalsele kaamerale", et plaani B neil pole, kuid täpsemaid kommentaare ei soovinud ta valitsuse istungi eel anda.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: