Valdavalt said inimesed peod politsei sekkumiseta peetud ({{commentsTotal}})

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Politseile möödusid jaanilaupäev ja jaaniöö võrdlemisi rahulikult, kuigi väljakutseid oli tavapärasest rohkem.

Politseikolonelleitnant Marti Magnus ütles ERR-ile, et 23. juuni oli võrdlemisi rahulik, kuigi väljakutseid oli tavapärasest rohkem.

"Sarnaselt eelmistele aastatele said enamik inimesi peo ilma meieta peetud. Kuid paraku on neid, kes ei oska pidupäeva nautida. Üle Eesti tabati 61 alkoholi tarvitanud juhti ning lisaks kolm narkojoobe kahtlusega roolikeerajat. Peale puhmiste kontrolliti eile ja üleeile alla 300 jaanitule ning avastati ligikaudu 30 alkoholi tarvitanud alaealist," märkis ta.

Magnus lisas, et teatati ka kaklustest ja perevägivallast. "Mitmel juhul muutus purjus elukaaslane agressiivseks ning ähvardas või lõi partnerit. Oli kaklusi peopaikades. Kurb, et osa inimesi ei oska alkoholi pruukida ning muutuvad juues agressiivseks. Kui keegi näeb kaklust või kuuleb korteris läbi seina mürglit, siis tuleks helistada 112," ütles Magnus.

Eelmisel ööpäeval juhtus seitse inimkannatanuga liiklusõnnetust.
"Kahel juhul on kahtlus, et juht võis olla alkoholi tarvitanud. Kui rooli istudes on ikka väikene kahtlus kainuse osas, siis tuleks sõit edasi lükata või otsida kaine sõber. Nii täna kui ka homme viime läbi juhtide kainusekontrolle ning seda kõikjal Eestis," rääkis Magnus.

Politseile anti teada ka kahest vahejuhtumist õhkrelvaga. "Ühel juhul ähvardas üks peoline teist, teisel juhul tarvitati koos alkoholi ning hakati märki laskma, kuid toimus juhulask mehe reide ning ta toimetati haiglasse. Tuletan meelde, et mistahes relv ja alkohol ei käi kokku. Sellise käitumise tagajärjed võivad olla väga tõsised," ütles Magnus.

"Loodan, et inimesed naudivad tänast pidupäeva rahulikult ja mõistlikult. Operatiivteenistused on küll valmis appi tõttama, kuid parim pidu peetakse meieta," kinnitas ta.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: