Pressinõukogu mõistis Eesti Päevalehe vaidluses Ossinovskiga õigeks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sotsiaaldemokraatide juhatuse koosolek, Jevgeni Ossinovski
Sotsiaaldemokraatide juhatuse koosolek, Jevgeni Ossinovski Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Pressinõukogu arutas endise töö- ja terviseministri, sotsiaaldemokraatliku erakonna juhi Jevgeni Ossinovski kaebust Eesti Päevalehes ilmunud juhtkirjade ja arvamusloo peale ning otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

15. veebruaril Eesti Päevalehes ilmunud juhtkiri "Nii maksumaksja kui ka karskuse vaenlane", 27. veebruaril ilmunud juhtkiri "Ossinovski, teie olete probleem" ja 1. märtsil ilmunud arvamuslugu "Ossinovski juhib tähelepanu endalt alkoholile" rääkisid Ossinovski alkoholipoliitikast. Leht andis ministri tegudele oma hinnangu ja leidis, et minister on läbi kukkunud.

Jevgeni Ossinovski kaebas pressinõukogule, et juhtkiri "Nii maksumaksja kui ka karskuse vaenlane" on eksitav ja ta ei ole saanud sõna. Teise juhtkirja "Ossinovski, teie olete probleem" puhul leiab kaebaja, et see ei põhine tõenditega tagatud infol ja allikate usaldusväärsust ei ole toimetus kontrollinud. 1. märtsil ilmunud artikli "Ossinovski juhib tähelepanu endalt alkoholile" puhul on kaebaja seisukohal, et loos on segamini arvamused ja faktid ning info tõesust ei ole kontrollitud. Samuti leidis Ossinovski, et artiklis avaldatud tsitaadid tema kirjast on kontekstist välja rebitud. Lisaks leidis kaebaja, et artikkel ei põhine faktilisel infol.

Eesti Päevaleht vastas pressinõukogule, et tegemist on arvamuslugudega, mis kajastavad toimetuse hinnanguid. Leht märkis, et juhtkirja ja arvamusloo eripära on see, et kajastatakse toimetuse koondvaadet, mitte teiste allikate seisukohti.

Pressinõukogu leidis, et juhtkirjades "Nii maksumaksja kui ka karskuse vaenlane" ja "Ossinovski, teie olete probleem" ei ole leht eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu, sest juhtkirjas on toimetusel õigus oma arvamust avaldada ja hinnanguid anda. Sama kehtib ka arvamusartikli "Ossinovski juhib tähelepanu endalt alkoholile" puhul. Lisaks on arvamusloo all viidatud ka sellele, kus saab lugeda Jevgeni Ossinovski kirja täisteksti. Pressinõukogul pole ka infot, et kaebaja oleks taotlenud Eesti Päevalehelt vastulause avaldamist.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: