Pressinõukogus on kaks uut liiget: Urmet Kook ja Martin Šmutov

Urmet Kook
Urmet Kook Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) nõukogu nimetas uuteks pressinõukogu liikmeteks Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutovi ja Eesti Rahvusringhäälingu veebiuudiste ja portaalide juhi Urmet Koogi.

Pressinõukogu koosseis on praegu: Tallinna linnavolikogu liige ja endine kohtunik Helve Särgava (aseesimees), advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Viive Kaur, Postimehe arvamustoimetuse juhataja Neeme Korv, Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi, kunstiakadeemia professor David Vseviov, Saarte Hääle väljaandja ja peatoimetaja Gunnar Siiner, riigikontrolli kommunikatsioonijuht Toomas Mattson, Ekspress Grupi uuriva ajakirjanduse juht Tarmo Vahter, Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov ja Eesti Rahvusringhäälingu veebiuudiste ja portaalide juht Urmet Kook.

Eesti Ajalehtede Liit nimetab pressinõukogu liikmed kaheks aastaks. Vastavalt statuudile võib liikmeksoleku aega pikendada ühe tsükli ehk kahe aasta võrra. 

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutelul ei osale.

Lisaks EALL-i liikmeslehtedele on pressinõukoguga ühinenud Eesti Rahvusringhääling, Kanal 2, Delfi, raadio Kuku, Tallinna TV, BNS, TV3 ning ajalehed Pealinn ja Stolitsa.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: