ERR-i esialgsed uputuskahjud olid üle 17 000 euro

Foto: ERR

22. juuni varahommiku paduvihm Tallinnas tegi esialgsetel andmetel Eesti Rahvusringhäälingule (ERR) kahju üle 17 000 euro.

Üleujutuse kahju ERR-ile koos käibemaksuga oli 17 127,04 eurot, kuid selle numbri puhul tuleb arvestada, et veekahjustused tehnikale võivad ilmneda kuni kuus kuud hiljem. Kahjustusi saanud ruumides paiknenud ja vee kätte jäänud tehnika kogumaksumus ulatub mõnesaja tuhande euroni.

"Ülaltoodud kahjusummade kalkulatsioonid esitatakse kindlustusele ülevaatamiseks ja kompenseerimiseks vastavalt sõlmitud lepingutele. Kokkuvõttes võib öelda, et tegu oli suhteliselt õnneliku õnnetusega, eeldusel, et ei ilmne hilisemaid varjatud kahjusid," ütles ERR-i juhatuse esimees Erik Roose.

Roose sõnul leidis järjekordselt kinnitust fakt, et rahvusringhäälingu vana telekompleks on sedavõrd amortiseerunud, et selle tööshoidmine on üks suur võitlus aja ja loodusjõududega.

"Selle asemel peaks me tegelema oma põhitegevusega ehk parima võimaliku programmi tootmisega. Seetõttu on uue telestuudiote kompleksi rajamine Kreutzwaldi tänava äärde juhatuse esimene prioriteet, ning vastavate plaanide praktilist elluviimist on juba alustatud," märkis Roose.

Erakordselt suure vihma tõttu sai 22. juuni varahommikul ERR-i poolt kindlustatud hoonetest kahjustusi Telemaja (Gonsiori 27), Uudistemaja (Kreutzwaldi 14) ning vähesel määral Raadiomaja (Gonsiori 21).

Telemaja puhul jõudis hoonesse vesi katusekatte ning seina vahelt, põhjuseks lühiajaliselt liiga suur veehulk katusel. Uudistemaja puhul jõudis vesi hoonesse läbi uste aluste ning läbi kanalisatsiooni torustiku. Raadiomajas läbi kanalisatsioonitorustike.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: