Video: vaata, kuidas ERR-i töötajad teletehnikat uputusest päästa püüdsid

{{1529644080000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Neljapäeva hilisõhtune paduvihm kahjustas ka ERR-i Gonsiori tänaval asuva vana telemaja stuudioid, režiitehnikat ja ruume, kuna vihmasaju tagajärjel kogunes vesi katusele ning hakkas seejärel lagedest läbi tulema.

Eesti Televisiooni töötajad tegid öösel tööd, et kaitsta laest tilkuva vee eest võimalikult palju tehnikat ja ruume.

"Kogu see kollektiiv, kes meil oli majas sel hetkel, sai ühtne, lahe tiim, kes kõik tegutsesid instinktiivselt. Õnneks siin majas on veel inimesi, kes teavad, kust mingid asjad käivad ja töötavad. See on nagu vana nõukogude auto, et pead täpselt teadma, millal süüdet keerata ja millal midagi muud teha, sest siis see asi toimib," selgitas ERR-i helirežissöör Taisto Uustal "Aktuaalsele kaamerale".

Kahjustada sai ka näiteks Terevisiooni stuudio režiipult, mistõttu läks reedene saade eetrisse ERR-i teise maja režiipulti kasutades.

Rahvusringhäälingu juhatuse esimehe Erik Roose sõnul sai uputus alguse telemaja katuselt, mille madalamasse ossa kogunes 1,5 meetri sügavune veebassein.

"See maja on kunagi ehitatud tükkide kaupa ja lõpuks kukkus nii välja, et keskmine osa on nagu bassein ja kogu tuhandete ruutmeetrite suurune katuseala voolab keskele kokku. Ja siis vesi hakkas otsima ligipääsu ja kõik kohad - ventilatsioon, kaablid - igalt poolt hakkas läbi tulema," selgitas Roose.

"Pilt on morn. Tänasel päeval pole mitut stuudiot kasutada võimalik," ütles Roose intervjuus Vikerraadiole.

Roose sõnul selgub kahju suurus esmaspäevaks, mil tehnika on kuivanud ning selle saab sisse lülitada. Kuna stuudiote režiipuldid ja režiiruumid on väga kallid, siis on kahju suurus tõenäoliselt enam kui 100 000 eurot. Kogu tehnika oli kindlustatud.

Kõige suurem kahju tekkis ETV+ tehnikale, kannatada sai ka stuudio. ETV+'i sügishooaeg Roose sõnul siiski ohus ei ole.

"Kõige halvemal juhul see stuudio maksis 150 000 eurot, siis tuleb hakata uuesti ehitama, aga kui see on kindlustusjuhtum, siis see on lihtsalt ehitusaeg. Sügiseks saame korda," ütles ta.

Roose sõnul kohtuvad ERR-i esindajad järgmise nädala alguses kindlustusseltsiga.

Uue telemaja projekteerimist alustab rahvusringhääling lähema aasta jooksul.

 

 

Toimetaja: Priit Luts, Merili Nael, Johannes Voltri

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: