Peipsi järve sadamates peetakse nädala lõpuni pidu

Lodi Jõmmu koos saatelaevastikuga peatub selle nädala lõpuni iga päev erinevas Peipsi sadamas, et inimestele Peipsimaa kultuuri tutvustada ja Eesti suurima järve võlusid tavapärasest erineval moel näidata.

Peipsi järve festivali eesmärk on inimesed Peipsisse armuma panna. Esmaspäeval sai järve äärde kogunenud rahvas lisaks kalade tundmaõppimisele teada, kuidas peipsipäraselt kuivatatud kala süüa tuleks.

Mesi tare peremees tutvustas, kuidas teha voblapasteeti. "Hästi lihtne, aga väga vähesed on kuulnud seda. Läheb vaja vobla ehk kuivatatud kala, keedumuna, keeduporgand ja siis maitse järgi paned rohleist või mida iganes. Hakklihamasinast läbi, segada segi ja siis lähevad korvikeste sisse."

Peipsi järvefestivali korraldaja Kadi Ploom võttis ürituse kokku nii: "Söö kala, sibulat ja kurki. See ongi Peipsimaa."

Lodi Jõmmu koos vabatahtliku saatelaevastikuga peatub kokku kaheksas Peipsi järve sadamas, läbides nii suuremaid sadamaid, nagu Mustvee, kui ka väiksemaid sadamaid, nagu Rannapungerja, kuhu inimesed tavaliselt ei satu.

Igas sadamas on lodjaga kaasas parasjagu suur kultuurilaadung, lisaks voblapasteedile õpetatakse näiteks veel puust lotja meisterdama ja järves hättasattunule abi osutama.

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: