Bono: ÜRO, EL-i ja NATO eksisteerimine on ohus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Bono
Bono Autor/allikas: EMPICS/SCANPIX

Iiri rokkbändi U2 solist Bono hoiatas esmaspäeval, et ÜRO ja teised rahvusvahelised institutsioonid nagu Euroopa Liit ja NATO on ohus ning riigid peavad tegema koos tööd, et tagada nende edasine eksisteerimine.

Bono esines mitmesajale ÜRO diplomaadile ja töötajale üritusel, millega juhatati sisse Iirimaa kandidatuur ÜRO Julgeolekunõukogu roteeruva liikme kohale aastateks 2021-2022.

Bono sõnul "võite arvestada, et Iirimaa täidab oma osa selles töös".

Bono ei nimetanud ühtegi konkreetset riiki, mis globaalseid institutsioone ähvardaks, kuid tema sõnad tundusid olema selgelt suunatud USA presidendile Donald Trumpile, kes on kritiseerinud nii Euroopa Liitu kui NATO-t.

Trump otsustas ka viia USA välja Pariisi kliimaleppest ning on hoiatanud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO-d) uute USA tollitariifidega.

Bono sõnul on ka WTO ohus.

"Me elame ajal, kui inimkonna edusammudele eluliselt vajalikud institutsioonid nagu ÜRO on rünnaku all," sõnas Bono ÜRO-s.

Ta lisas, et ohus on ka EL, NATO ja juhtivate tööstusriikide ühendus G7.

Bono rõhutas, et ohus on "mitte ainult need institutsioonid, vaid ka see, mida nad on saavutanud".

Iiri valitsus kutsus pühapäeva õhtul 192 ÜRO liikmesriigi suursaadikud Bono kontserdile Madison Square Gardenis osana ÜRO JN liikmekampaania käivitamisest.

Bono naljatas esmaspäeval, et on üsna ebaharilik näha sellist hulka diplomaate hüppamas üles-alla rock'n'rolli kontserdil. "Vähemalt ei karjunud te üksteise peale, see oli hea."

Iirimaa kandideerib koos Kanada ja Norraga kahele lääneriikidele reserveeritud kohale ÜRO JN-is. Valimised kahe koha täitmiseks kaheks aastaks korraldatakse 2020. aasta juunis.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: