Soome ja Rootsi allkirjastasid kaitsekoostööpakti

Soome lipp.
Soome lipp. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Soome ja Rootsi kaitseministrid allkirjastasid esmaspäeval Turus kaitsepakti, mis määratleb kahe riigi kaitsekoostöö eesmärgid, edastas Soome rahvusringhääling Yle.

Vastastikuse mõistmise memorandum, mille allkirjastasid Jussi Niinistö ja Peter Hultqvist, katab rahu- ja sõjaaegset koostööd, kuid ei sisalda vastastikuse sõjalise abistamise kohustust ega tähenda kaitseliidu moodustamist, teatas Soome kaitseministeerium pressiteates.

Samas ei piira memorandum kahe riigi koostöö ulatust, edastas Yle.

Soome ja Rootsi kaitsekoostöö on viimastel aastatel hoogustunud, seda eelkõige sidekanalite tõhustamise ja ühiste sõjaväeõppuste vallas.

Praegu süvendavad riigid kaitsekoostööd eesmärgiga katta operatiivplaneerimine kõigi võimalike olukordade puhuks, vahendas Yle Soome kaitseametkonna pressiteadet.

Rootsi kaitseväe ülem Micael Bydén ütles eelmisel nädalal, et Soome ja Rootsi kaitsekoostöös on saavutatud nii suur usaldus, et riigid saavad omavahel jagada teavet salajaste kaitseplaanide kohta.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: