Kohus ei vahistanud Raivo Rätte surnuks sõitnud meest

Raivo Rätte.
Raivo Rätte. Autor/allikas: Foto: Airi Leon

Kuigi Põhja ringkonnaprokuratuur taotles ansambli Kosmikud basskitarristi Raivo Rätte surnuks sõitnud mehe vahistamist,  leidis kohus reedel, et mees võib eeluurimise ajal siiski vabaduses olla.

Kohus pidas küll 27-aastasele mehele esitatud kahtlustust põhjendatuks, kuid leidis, et ta on varem kriminaalkorras karistamata ning juhtunu asjaolusid arvesse võttes puudub oht, et ta hakkaks sooritama uusi süütegusid. Mehele on esitatud kahtlustus raske tervisekahjustuse tekitamises, millega kaasnes ohvri surm.

Neljapäeval kell 00.09 teatati häirekeskusele lähedaste vahelisest tülist Tallinnas Nõmme linnaosas Kivi tänaval, edastas Põhja prefektuur. Teate kohaselt ründas Kivi tänaval 48-aastane mees 27-aastast meest ja 40-aastast naist. Kohale jõudnud politseinikud leidsid sündmuspaigalt avariilise sõiduauto Audi A6, katkise aia ning selle juurest 48-aastase raskelt viga saanud mehe.

Esialgsetel andmetel sõitis 27-aastane mees autoga otsa 48-aastasele Raivo Rättele, kes suri haiglas. Meedia andmetel oli rooli istunud mees Rätte endise elukaaslase uus kaasa.

"Teame nii palju, et poolte vahel toimus tüli ning see ei leidnud aset esimest korda. Kaks päeva varem külastas noorsoopolitseinik sama perekonda ning suhtles naise ja lastega. Selgitame kriminaalmenetluse käigus välja, mis öösel täpselt juhtus. Veel on vara rääkida juhtumi üksikasjadest, sest mitmed menetlustoimingud on alles ees," ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre neljapäeval.

Politsei alustas kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb raske tervisekahjustuse tekitamist, mille tagajärjel saabus surm. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel ning politsei palub pealtnägijatel endast teada anda.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: