Järgmisel suvel saab taas Osmussaare tuletorni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1532503740000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/SCANPIX

Järgmisel suvel võib Osmussaare külastajatele avaneda tuletorn, juhul kui kõik selleks vajalikud ettevalmistused ja kooskõlastused saavad tehtud.

Lääne-Nigula vallavalitsus esitas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ning veeteede ametile taotluse saada kasutamiseks tuletorni kinnistu, et avada tuletorn külastajatele.

Vald on ühtlasi nõus maksma riigile käibepõhist kasutustasu, mis oleks kümme protsenti piletite müügitulust ehk esialgse plaani järgi umbes 750 eurot aastas.

Hinnanguliselt oleks tuletorn avatud umbes sada päeva aastas. Ühtlasi töötaks see edasi navigatsioonimärgina.

Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus ütles, et juunis sai tuletorn üle vaadatud koos veeteede ameti ja päästeameti esindajatega, kes esitasid ka konkreetseid, eelkõige turvalisusega seotud nõudmisi.

Osmussaare saarevaht Rita Koppel rääkis, et on tuletorni avamise asja ajanud juba viis aastat. Tema sõnul käis mullu Osmussaarel ametlikel andmetel 2380 inimest ning inimeste huvi tuletorni külastada on suur.

Veeteede ameti välissuhete juhi Tarmo Otsa arvates võib Osmussaare tuletorni külastajatele avada, kui kõik nõuetekohased ettevalmistused saavad tehtud.

Praegu on Eestis huvilistele avatud kümme veeteede ameti haldusalas olevat tuletorni.

Osmussaare tuletorn on 35-meetri kõrgune. Tuletorn valmis 1954. aastal.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: