Luik: Kaljulaid võiks pärast ametiaega tulla poliitikasse

Foto: ERR

Meediaärimees Hans H. Luik ütles, et president Kersti Kaljulaid on hinges tegija, mistõttu võiks ta pärast esimest ametiaega tulla poliitikasse.

"Oli tubli kõne, aastapäeva kõne moodi, aga kandvat kujundit ei olnud. Nii, nagu ta tõi näiteks oma vabariigi aastapäevakõnes välja, et meil on oma komberuum," kommenteeris ta riigipea kõnet.

"Kersti Kaljulaidil tundus eile Üheslaulmise ajal olema parem lend ja meeleolu. Poliitika teeb ta mingipärast murelikuks. Ta on inimene, kes on tegija. Talle ei meeldi see kõnede pidamine nii väga. Ma loodan, et pärast seda esimest presidendi ametiaega tuleb ta hoopis poliitikasse ja näitab, kuidas teha korralikku valitsust või hoopis sotsiaalpoliitikat," rääkis Luik.

Luige hinnangul aimab Kaljulaid midagi halba sellest poliitilisest kampaaniast, mis on tulekul.

"Mul on tunne, et Kersti Kaljulaid nüüd tulevaste valimiste eel ja ajal peab näitama ennast rohkem lennartmerelikult - viima poliitikuid kokku, et tuleks korralik koalitsioon. Seega on tal töö ees," märkis ta.

Küsimusele, kas ta on Eesti poliitika pärast mures, vastas Luik jaatavalt.

"Olen ikka. Presidendil jäi üks pall õhku, mida ta ei virutanud korvi. See puudutas seda tselluloositehase rajamise initsiatiivi. Ta ütles, et kui inimesed tõesti ei taha, siis ju me peame hakkama mõtete ja ajudega töötama. Tegelikult sellist mõistusevastast situatsiooni, et isegi analüüsida enam ei taheta, oleks võinud president julgemini kritiseerida. Olen küll mures, me elame liiga head elu," ütles Luik.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: