USA vangid kuulutasid välja üleriigilise streigi ({{commentsTotal}})

USA vangid streigivad.
USA vangid streigivad. Autor/allikas: REUTERS/Rick Wilking/Eesti Meedia/SCANPIX

USA vangid kuulutasid teisipäeval välja üleriigilise streigi, nõudes muudatusi kinnipidamisasutuste elutingimustes, võimalusi tingimisi vabastamiseks ning valimisõiguste taastamist.

Ühendriikides on vangide arv kõrgeim maailmas: 2016. aasta lõpus istus trellide taga 2,2 miljonit inimest, mis on Ameerika Kodanikuõiguste Liidu (UCLA) andmeil umbes üks viiendik maailma kinnipeetavate arvust.

Streik, mis peaks korraldajate sõnul kestma 9. septembri lõpuni, kuulutati välja reaktsioonina aprillis aset leidnud verisele mässule ülikarmide turvameetmetega Lee kinnipidamisasutuses Lõuna-Carolina osariigis.

"Seitse kamraadi jättis elu arutu ülestõusu käigus, mida oleks olnud võimalik vältida, kui vangla ei oleks olnud nii ülerahvastatud massilisest kinnipidamisest põhjustatud ahnuse ja austuse puudumise tõttu inimelu vastu, millest meie karistusideoloogia on läbi imbunud," teatas streiki juhtiv vangistatud vangide õiguste eestkõnelejate ühendus.

"Need mehed ja naised nõuavad inimlikke elutingimusi, ligipääsu rehabilitatsioonile, karistusreformi ja kaasaegse orjuse lõpetamist," teatas avalduses ühendus, mida tuntakse nime all Jailhouse Lawyers Speak.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: