Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Talvik: Eesti200 jutt, et neil pole loosungeid, on ise loosung

Foto: Siim Lõvi /ERR

Artur Talvik ütles Vikerraadios, et sel nädalal erakonnastumisest teatanud Eesti200 on teinud palju vigu, millest tema loodav erakond üritab hoiduda.

"Nad (Eesti200 - toim) on teinud suuri vigu oma võbelemisega. See suur ebaselge olek, mis nad siis on. Teine asi, nad toetavad eilse päeva suurtööstuslikku mudelit. Meie näeme tulevikku väikeettevõtetel ja innovaatilistel ettevõtetel. Kolmandaks, neil pole keskkonnateemad esiplaanil," loetles Talvik, mis eristab tema loodavat erakonda Eesti200-st.

Saatejuhi küsimusele, mis ta arvab Eesti200 lubadusest esitada poliitikas pikka vaadet ja hoiduda loosungitest, vastas Talvik, et fraas "meil pole loosungeid" on ise loosung. Talviku hinnangul on poliitikas pikka plaani küll vaja, aga selle taga peaks olema ka julgus teha otsuseid, mis inimese poliitilist karjääri pikaks ei tee, aga on ühiskonnale vajalikud.

"Ja mis eristab mind Tsahknast, siis Tsahkna on küll mitmes valitsuses olnud, aga temalt võiks küsida, miks sa poiss midagi siis ära pole teinud."

Talviku sõnul hakkab tema loodav erakond püüdlema neid valijaid, kes sotsioloogilistes uuringutes ei oska või taha täna ühegi erakonna poolt valida.

"30 protsenti ütleb küsitlustes, et nad ei vali ühtegi erakonda. Samuti ütlevad uuringud, et inimestele on keskkonnaprobleemid olulisemad kui majandusprobleemid. Ehk meie jaoks on oluline ökoriigi idee. Idee sellest, et Eesti võiks olla oma looduskeskkonnaga eriline üle maailma."

Eelmisel nädalal teatas Artur Talvik, et plaanib asutada uue erakonna. Liikumine Eesti200 teatas sel teisipäeval, et ka nemad on otsustanud erakonnastuda ja osaleda eelseisvatel riigikogu valimistel.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: