Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Artur Talvik ja kaasamõtlejad leidsid nime: Elurikkuse erakond

Artur Talvik.
Artur Talvik. Autor/allikas: Artur Talvik

Endise Vabaerakonna esimehe Artur Talviku eestvedamisel kavandatava erakonna nimeks saab Elurikkuse erakond.

Erakonna loomise algatusgruppi kuuluv Anzori Barkalaja kinnitas ERR-ile, et erakonna nimeks saab Elurikkuse erakond.

Erakonna loomiseks asutati mittetulundusühing Parem Ilm, mis jääb Barkalaja sõnul tegutsema ka pärast erakonna loomist.

"Elurikkuse erakonna platvormiga me hakkame üles ehitama üles organisatsiooni ja Parema Ilmaga hakkame ette valmistama platvormi nende inimeste abiga, kes ise ei taha erakonnastuda," ütles Barkalaja.

"Parem Ilm on võrgustikupõhine koostööplatvorm. Ta ei ole Elurikkuse erakonna jaoks loodud, vaid ta on selleks, et targad inimesed saaksid omavahel arutada ja pakkuda välja uusi poliitilisi või ühiskondlikke praktikaid," lausus ta ja lisas, et üks toetab teist.

Rääkides potentsiaalsest koostööst Vabaerakonna ja Eesti 200-ga, ütles Barkalaja, et Eesti 200-ga ei paista see väga tõenäoline.

"Eesti 200-ga me jõudsime tõdemuseni, et meie arusaamad Eesti majanduse veduritest ei lange üldse kokku," ütles Barkalaja.

Vabaerakonnast kohta ütles Barkalaja, et esmalt tuleb vaadata, mis Vabaerakonnast üldse saab.

Ülemöödunud nädalal kogunesid Tartus riigikogu liikme Artur Talviku eestvedamisel mitmed ühiskonnategelased kavatsusega luua uus erakond.

Uue erakonna asutajate ringi kuuluvad kultuuriantropoloog ja haridusjuht Anzori Barkalaja, loodushoidja ja Gaia Akadeemia eestvedaja Toomas Trapido, võrokesest metsamees ja maastikuökoloog Rainer Kuuba, ökoloog ja jätkusuutliku arengu dotsent Mihkel Kangur, ökoriigi idee eestvedaja Roy Strider, kogukonnategevuse eestvedaja ja Riigikogu liige Artur Talvik, loodusturismi eestvedaja Aivar Ruukel, kogukonnaaktivist Airi-Hallik-Konnula, koolijuht Heli Piisang, loodusteadlane Mati Kose jt.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: