Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Yle: Eesti-Soome digiretsepti projekti aeglustab bürokraatia

Apotheka ehk Terve Pere Apteek OÜ apteek PERH-is.
Apotheka ehk Terve Pere Apteek OÜ apteek PERH-is. Autor/allikas: Rene Suurkaev/ERR

Nii Soomes kui ka Eestis on kahe riigi vahelise koostöö vallas toodud esile digiretsepti, mis võimaldaks näiteks Tallinna külastavatel soomlastel siinsetes apteekides oma retseptiravimid hõlpsalt kätte saada.

Varasemates teadetes on mõista antud, et projekt - täpsemalt Soome digiretsepti kasutamine Eestis - pidi rakenduma 2018. aasta suvel, kuid Yle nendib oma ülevaatlikus artiklis, et käesoleva aasta augustis raputavad Tallinna apteekrid vaid nõutult pead, kui neilt Soome digiretsepti kohta küsida.

Nüüd peaks Soome digiretsept hakkama Eestis kehtima kõige varem käesoleva aasta lõpus. Eesti digiretsepti kehtivus Soomes peaks saabuma esialgse graafiku kohaselt ehk järgmise aasta suvel.

Yle toob välja ka põhjuse, milleks olevat bürokraatia Euroopa Liidu tasandil.

Ehk kuigi Eesti ja Soome juhid on teemast rääkinud kui kahepoolsest projektist, siis tegelikult on osaga laiemast Euroopa Liidu projektist, kuhu on kokku kaasatud 23 riiki.

Samuti ei puuduta see projekt ainult digiretsepte, vaid tegemist on laiema tervishoiuasutuste infosüsteemide ühtlustamisega.

Hetkel on Soome ja Eesti jõudnud projekti rakendamisel kõige kaugemale, järgnevad Horvaatia ja Portugal.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: