Galerii: Aegviidus lõppes RMK suur ühismatk ja avati matkasild

6. augustil sai alguse RMK suur ühismatk, mis lôppes laupäeval Aegviidus.

Kokku matkas 365 matkajat 1800 kilomeetrit Eesti kuuel erineval pikal matkateel.

Kôik need teed kohtuvad Aegviidus, kus laupäeval avati RMK kingitusena EV 100-le matkasild. Silla ideeautorid on EKA tudengid. Silla avas president Kersti Kaljulaid.

RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo sõnul on tegemist kohtumiste sillaga.

"Tegemist on matkasillaga, mis ühendab kolm pikka matkatee haru ja presidendi matkarja. Iseenesest Nikerjärve telkimisala on väga armastatud telkimisala matkajate poolt ja nüüd siis ootab siin selline kokkusaamiste koht, mille all saab istuda, mille peal saab kõndida, kus saab metsa ja loodust imetleda. Ma arvan, et selline vahva monument Eesti juubelile pühendatud ühismatkale ja faktile, et siin on matkajate ja teede kohtumine," selgitas Rammo.

Tema sõnul oli ühismatka idee julgustada matkama inimesi, kes seda pole varem teinud.

"Nüüd siis võeti julgus kokku, kutsuti inimesi matkama, öeldi, et seekord teeme kergemini - kanname, toidame, veame. Ja tõesti, on tulnud väga palju inimesi, kes ei ole varem matkanud. Miks mitte edaspidigi niimoodi julgustada, kas siis just üleüldise, kõikidel harudel matkamisega, aga võib-olla võtta lõikhaaval ja teha tõsisemalt, tutvuda rohkem võib-olla kõigega, mis tee ääres on. Ma arvan, see oleks tore traditsioon," rääkis Rammo.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: