RMK ühismatka pikim teekond sai alguse Ähijärvelt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Mirjam Nutov/ERR

Kui veel kuue aasta eest ei olnud Eestis võimalik teha korraliku, mitmepäevast matka tähistatud teel, siis nüüd saab valida juba mitme eri raja vahel. Et julgustada inimesi matkama, korraldab Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) kingitusena Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva puhul suure ühismatka, mille pikim teekond saigi esmaspäeval alguse Karulast Ähijärvelt.

Hetkel on Eestis võimalik valida kuue erineva pikkusega matkatee vahel. Et neid matkateid tutvustada, alustavadki kuus erinevat gruppi kuuest erinevast kohast matka, et jõuda lõpuks 25. augustiks Eesti matkapealinna Aegviitu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kuna me matkame juhendajaga, me matkame hästi turvatult, meie suured matkakotid reisivad ju tegelikult kõrval, olgem ausad, aga see kõik on selleks, et see esmamatka tegev inimene armuks ka matkamisse, leiaks looduse ja metsa ja teeks seda edaspidi ikka ja jälle," selgitas RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo.

Ähijärvele koguneski esmaspäeval paarkümmend matkahuvilist, kes kõik kokku tulnud erinevatel põhjustel.

Enamike Eesti pikkade matkateede rajameister Alar Sikk ütles, et Eestis on üsna keeruline teha läbivalt huvitavat matkateed. Seda nii eramaaomanike kui ka metsaraie tõttu. Seetõttu on siin parim matkata kombineeritult jalgsi ja jalgrattaga.

"Prioriteediks on ikka jalgsimatkaja, kuna jalgsimatk on kõige raskem matkamise vorm üldse. Ja on hästi põnevaid lõike, kuhu rattaga juurde ei saa, samas on ka igavaid lõike, kus jälle jalgsi on küllalt pikk ja igav tee, et mõlemal on plussid ja miinused," rääkis Sikk.

Kokku läbitakse suurel RMK ühismatkal 1800 kilomeetrit ja kuigi suure tuleohu tõttu jäävad ühised söögitegemised ära, ootavad matkalisi mitmed kontsertõhtut üle Eesti.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: